"Mała syrenka": Sara James wygryzła Dodę i zagrała Arielkę!
Strona Główna > „Mała syrenka”: Sara James wygryzła Dodę i zagrała Arielkę!

„Mała syrenka”: Sara James wygryzła Dodę i zagrała Arielkę!

W filmowej adaptacji „Małej Syrenki” na ekranie usłyszymy Sarę James. Artystka po raz pierwszy wcieliła się w rolę aktorki dubbingowej i zaśpiewała kilka utworów. Sara podzieliła się swoją radością z debiutu filmowego, przyznała jednocześnie, że jest wciąż zaskoczona tym, co ją spotkało.

Film „Mała syrenka” od samego początku wzbudza wiele kontrowersji. W ostatnim czasie stało się bardzo modne tworzenie filmowych wersji kultowych animacji Disneya. Za nami już premiery „Dumbo”, „Aladyna” i „Króla Lwa”.

W rolach głównych występują Halle Bailey jako Ariel i Javier Bardem jako król Tryton, a rolę Urszuli zagra Melissa McCarthy. W polskiej wersji językowej w głównej roli usłyszymy Sarę James. Ta wiadomość na pewno zasmuciła fanów Dody, która wyznała w jednym z wywiadów, że marzy, aby użyczyć głosu Arielce.

„Mała syrenka”: Oficjalny zwiastun (dubbing)

Niektórzy z Was już się zorientowali, że śpiewam jako Ariel w polskiej wersji językowej „Małej syrenki”! Nadal nie mogę w to uwierzyć, że udzieliłam swojego głosu tytułowej postaci, a także wykonałam te wspaniałe utwory w filmie od Disney. Jest to mój dubbingowy debiut! Ta niesamowita przygoda wymagała ode mnie nowego podejścia do pracy moim głosem.

– napisała artystka.

„Mała syrenka” film: Kiedy premiera?

Za reżyserię filmowej wersji „Małej syrenki” odpowiada Rob Marshall. Scenariusz stworzył Jane Goldman, a muzykę skomponują Alan Menken oraz Lin-Manuel Miranda.

W produkcji wystąpią również między innymi Noma Dumezweni (Od nowa), Art Malik (Homeland), Awkwafina (Shang-Chi), Jonah Hauer-King (O psie, który wrócił do domu) czy Daveed Diggs (Hamilton).

Film będzie dostępny na platformie Disney+ 26 maja 2023 roku.

„Mała syrenka”: Klasyk Disneya

„Mała Syrenka” z 1989 roku uwiodła widzów piękną animacją i wpadającymi w ucho piosenkami, a historię syrenki o imieniu Ariel, która zakochuje się w księciu Eryku i oddaje swój ogon oraz głos w zamian za parę nóg, znają dzieci i dorośli na całym świecie. Czy filmowej adaptacji uda się powtórzyć ten sukces? Nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądać nowa „Mała Syrenka”. Miejmy nadzieję, że twórcy posłuchają głosów widzów, którzy krytykowali adaptację „Króla Lwa” za zbyt realistyczne CGI, i zachowają magię oryginalnej animacji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *