Nowe fakty ws. odwołania FEST Festivalu. "Wszczęto postępowanie" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Nowe fakty ws. odwołania FEST Festivalu. „Wszczęto postępowanie”

Nowe fakty ws. odwołania FEST Festivalu. „Wszczęto postępowanie”

Chorzowski FEST Festival odwołano w ostatniej chwili, na początku sierpnia. Teraz okazuje się, że główny organizator imprezy zawiesił swoją działalność. Agencja Follow The Step odpowiadała za realizację także wielu innych wydarzeń muzycznych.

W tym roku wielu organizatorów festiwali w całej Polsce narzekało na dość słabą frekwencję. W niektórych przypadkach była ona tak niska, że doprowadziła do odwołania imprez. Tak stało się w przypadku FEST Festivalu. To jednak nie koniec złych wieści w tym przypadku. 

Zobacz także: The Rolling Stones wracają! Mocny klip bije rekordy popularności

Odwołano FEST Festival 

FEST Festival po raz pierwszy odbył się w 2019 r. Dotychczas w Parku Śląskim w Chorzowie goszczono plejadę znanych artystów podczas trzech edycji tej imprezy. W tym roku między 9 a 13 sierpnia wśród 200 gości mieli pojawić się The Chemical Brothers, YUNGBLUD czy Kasabian.  

Fani zacierali ręce, ale musieli obejść się smakiem. Jak wiadomo, wydarzenie zostało odwołane. Wiadomość o tym była nagła i niespodziewana. Główni organizatorzy, tj. agencja Follow The Step, tłumaczyli wówczas, że zrealizowanie imprezy było niemożliwe ze względów finansowych, ponieważ „liczba uczestników osiągnęła niewiele ponad 50 proc. planowanej frekwencji”. 

Zobacz także: Michał Figurski był rozchwytywany. Zrezygnował z poważnej propozycji

Organizatorzy FEST Festivalu zawieszają działalność 

Teraz jednak pojawiły się kolejne fakty w tej sprawie. Okazuje się, że agencja Follow The Step zawiesiła swoją działalność. Jest to związane ze wszczęciem postępowania restrukturyzacyjnego.

W związku z odwołaniem FEST Festivalu, koniecznym stało się podjęcie decyzji o wszczęciu postępowania restrukturyzacyjnego w agencji Follow The Step. Postępowanie to ma na celu uzyskanie zatwierdzenia układu, który umożliwi uregulowanie naszych zobowiązań (…) – podano w oświadczeniu promotora.  

Follow The Step tymczasowo wstrzymuje swój udział w organizacji wszystkich zbliżających się wydarzeń. Czytamy i rozumiemy wasze komentarze oraz przepraszamy za wszelkie niedogodności, z jakimi musicie się borykać – zwrócono się do festiwalowiczów.  

Zobacz także: Kwiat Jabłoni z nowym singlem. To wzruszające wideo trzeba zobaczyć!

Follow The Step zajmowało się współorganizacją nie tylko FEST Festival, ale także wielu innych wydarzeń, choćby festiwalu On Air w Warszawie. Ta druga impreza również została przeniesiona na następny rok. Jednak niektóre wydarzenia udało się uratować.  

W ostatnich tygodniach podjęliśmy intensywne działania, aby nadchodzące wydarzenia zostały zorganizowane przez innych organizatorów, dzięki czemu będziecie mieli nadal możliwość w nich uczestniczenia. Wiele z nich zostało już przekazanych innym promotorom, którzy gwarantują odbycie się wydarzeń – wskazano.  

Chodzi tu m.in. o koncerty Louisa Tomlinsona, Gorgon City, I AM Hardstyle czy Borisa Brejchy. Follow the Step zapewniło, że „na bieżąco będzie informowało o losach poszczególnych wydarzeń na Facebooku oraz w bezpośrednich wiadomościach e-mail przesyłanych do nabywców biletów”.