Od tych piosenek Wołodymyr Zełenski zaczyna dzień! "Stara muzyka"
Strona Główna > Od tych piosenek Wołodymyr Zełenski zaczyna dzień! „Stara muzyka”

Od tych piosenek Wołodymyr Zełenski zaczyna dzień! „Stara muzyka”

Wołodymyr Zełenski to Prezydent Ukrainy, a prywatnie… fan rocka! W jednym z wywiadów zdradził, od jakich utworów zaczyna dzień. Jak myślicie?

Świat pokochał Wołodymyra Zełenskiego, który stoi na czele Ukrainy w trwającej za wschodnią granica Polski wojną z Rosją. Polityk wykazał się nie tylko stanowczością i odwagą, ale też ludzkim podejściem i sercem do rodaków. Okazuje się, że żywi także ciepłe uczucia do muzyki, a zwłaszcza niektórych artystów, którzy od lat występują na scenie. Czego słucha Zełenski?

Zobacz także: Pamiętacie to? Archiwalne nagranie ze Skrzynecką to hit!

Ulubiona muzyka Zełenskiego

Wołodymyr Zełenski lubi naładować się pozytywną energią już od samego rana. Jak przyznał w wywiadzie z CNN, dzień zaczyna zazwyczaj od treningu. Nie jest to jednak zwykły trening, a taki, podczas którego prezydent słucha znanych utworów rockowych! Co dokładnie wpadło mu w ucho?

Jednym z ulubionych zespołów Zełenskiego jest… AC/DC! Słucha ich, choć nie zawsze rozumie wszystkie angielskie słowa śpiewane przez wokalistę. Najbardziej przyciąga go jednak energia kapeli. – Lubię AC/DC. Nie rozumiem wszystkich słów, ale podoba mi się ich energia – wyjawił w rozmowie z CNN.

Zobacz także: Pamiętacie „Przygody Baltazara Gąbki”? Powstała nowa wersja kultowej bajki!

Na tym nie koniec muzycznych wyznań polityka. Jego playlista jest także pełna innych hitów. – Lubię też Erica Claptona, Guns N’ Roses. Może to stara muzyka, ale ją uwielbiam. Gdy o 6-7 rano mam trening ważne jest dla mnie, by była to tego typu muzyka. Daje ona ci energię na cały dzień – zdradził.

Oczywiście bardzo lubię ukraińską muzykę, bo ukraiński to mój ojczysty język, rozumiem więc nie tylko muzykę, ale i słowa.

Zobacz także: Nosowska jakiej nie znacie! Wbiła szpilę celebrytce. „Moje nazwisko: Kate Nosauski”

Na słowa fana rocka zareagował jeden ze słynnych zespołów, które wymienił w wywiadzie. Chodzi o Guns N’ Roses. Na Twitterze kapeli pojawił się wpis jako reakcja na fragment rozmowy z dziennikarką CNN. – W doborowym towarzystwie – czytamy.