Powstanie filmowa biografia Joe Cockera. Trwają prace nad filmem » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Powstanie filmowa biografia Joe Cockera. Trwają prace nad filmem

Powstanie filmowa biografia Joe Cockera. Trwają prace nad filmem

Joe Cocker jest niekwestionowaną gwiazdą muzyki rozrywkowej. Jego charyzmatyczny głos podbił serca słuchaczy na całym świecie. W przyszłym roku minie 10 lat od jego śmierci. Właśnie powstaje filmowa biografia artysty.

John Robert Cocker publiczności był znany jako Joe Cocker. Artysta przyszedł na świat 20 maja 1944 r. w północnej Anglii w mieście Sheffield. Podczas swojej długoletniej kariery zdobył wiele nagród i wyróżnień przemysłu fonograficznego, między innymi nagrodę Grammy. W 2007 roku za zasługi dla muzyki został odznaczony ustanowionym przez króla Jerzego V – Orderem Imperium Brytyjskiego.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl! 

Joe Cocker droga na szczyt

Na jego pierwszym albumie znalazło się nagranie utworu Beatlesów „With a Little Help from My Friends”, dzięki któremu niemal natychmiast zyskał sławę. Piosenka stała się numerem jeden na listach przebojów w Wielkiej Brytanii w 1968 roku. Wykonanie Cockera sprawiło, że dla muzyka posypały się oferty wielu występów na żywo, między innymi na słynnym festiwalu Woodstock.

Zobacz także: Robert Pattinson ma wyjątkowe hobby. Czym zaskoczył fanów?

Producentka Lisa Saltzman nabyła jakiś czas temu prawa do biografii Joe Cockera. Niebawno potwierdziła, że ​​trwają prace nad filmem biograficznym o życiu wspaniałego brytyjskiego piosenkarza bluesrockowego. Książka poświęcona życiu słynnego muzyka została napisana rock’n’rollowego biografa Marka Bego. „Joe Cocker: With a Lot of Help from His Friends” jest pierwszą próbą opowiedzenia historii Cockera od jego śmierci w 2014 r.

Zobacz także: Ślub Toma Cruise’a okazał się fikcją? Zabrakło happy endu

Muzyk, który zmagał się z demonami

Biografia muzyka opowiada o jego drodze na szczyt, ugruntowanej pozycji na rynku muzycznym, a także jego wewnętrznych zmaganiach i spokoju, który w końcu odnalazł. Książka trafiła na półki 16 listopada i ma szansę stać się światowym bestsellerem.

Film ma ukazać w sposób kompleksowy życie tego utalentowanego muzyka. Producentka Lisa Saltzman, tak mówi o produkcji:

Historia Joe Cockera to opowieść o ambicji, talencie, osiągnięciach, wyniszczającym poczuciu własnej wartości, samozniszczeniu, odkupieniu i wreszcie radości, osadzonej w najbardziej ekscytującej i kolorowej epoce muzyki popularnej.

Zobacz także: Quiz. Znasz najsłynniejsze role aktorek PRL-u? Już 8/10 czyni cię ekspertem! 

Na ten moment nieznane są szczegóły dotyczące produkcji. Nieznane pozostają zarówno data premiery, jak i to, kto miałby wcielić się w rolę Cockera.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!