Włącz radio

Powstała nowa wersja znanego przeboju. "Coś pięknego"

2 min. czytania
30.10.2024 16:48
Zareaguj Reakcja

Trasa “RE:KRAWCZYK & Chopin University Big Band”, która ma upamiętnić twórczość Krzysztofa Krawczyka, rozpocznie się już za kilka dni. W związku ze startem tego wyjątkowego wydarzenia wydano nową wersję jednego z utworów artysty.

Nowa wersja znanego hitu

Krzysztof Krawczyk odszedł ponad trzy lata temu. Śmierć artysty była wielką startą nie tylko dla jego rodziny, ale także całego muzycznego świata. By oddać hołd legendarnemu wokaliście, zorganizowano trasę koncertową “RE:KRAWCZYK & Chopin University Big Band”, w której udział biorą największe polskie gwiazdy.  

Rozwiąż quiz muzyczny. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem... 

Quiz: Quiz. Królowie i królowe polskiej muzyki. Tylko mistrz zgarnie 15/20!

1/20 „Parostatek”, „Jak minął dzień” i „To co dał nam świat” to tytuły piosenek z repertuaru:

Powstała nowa wersja znanego utworu

Podczas wydarzenia muzycy z całego kraju będą śpiewać największe przeboje Krzysztofa Krawczyka. Teraz opublikowano nową wersję piosenki “Bezsenni”. W oryginale Krawczyk śpiewa utwór w duecie z Katarzyną Nosowską. Tym razem singel został zaśpiewany przez Marikę i Skubasa.  

To zaszczyt, że przypadł mi tak wspaniały, bliski sercu utwór ze wspaniałymi słowami Katarzyny Nosowskiej. Cieszę się, że wykonuję go razem z Mariką, z którą bardzo dobrze się znamy i mamy już na koncie wspólny duet - powiedział Skubas. 

Piosenka spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony fanów Krzysztofa Krawczyka. “Jakież to jest śliczne i cudowne!; Coś pięknego! Świeżość, lekkość; Przepiękne wykonanie” możemy przeczytać pod nagraniem opublikowanym na platformie YouTube. Ten oraz inne utwory zmarłego przed trzy laty artysty będzie można usłyszeć podczas trasy koncertowej “RE:KRAWCZYK & Chopin University Big Band”. Kiedy i gdzie odbędą się występy?  

Trasa ku czci Krzysztofa Krawczyka 

“RE:KRAWCZYK & Chopin University Big Band” rusza już 2 listopada. Pierwszy koncert odbędzie się we Wrocławiu na Hali Stulecia. W sumie zaplanowano 7 koncertów, które zakończą się 14 grudnia w Poznaniu. W wydarzeniu udział wezmą największe polskie gwiazdy m.in. Kayah, Natalia Przybysz, Ania Dąbrowska czy Igor Herbut. 

Inicjatywę skomentowała żona Krzysztofa Krawczyka, Ewa. Kobieta jest zachwycona powstałym wydarzeniem. “Pękam z dumy. Jestem ciekawa tego” - powiedziała Ewa Krawczyk w jednym z niedawnych wywiadów.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na ZłotePrzeboje.pl!