Zwycięzca Eurowizji już wyrobił sobie opinię. Tak ocenia Warszawę
Co zwycięzca Eurowizji 2024 sądzi o Polsce i jej stolicy? Nemo Mettler odwiedził nasz kraj i udzielił kilku wywiadów, w których komplementuje Warszawę. Co najbardziej mu się podoba?
Podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 reprezentant Szwajcarii nie miał sobie równych i został zwycięzcą całego formatu. Teraz Nemo Mettler odwiedza Polskę, a powodem jego wizyty jest gościnny występ podczas wielkiego finału programu "Top Model". Jak się okazuje, to niepierwszy raz, kiedy artysta przyjeżdża do naszego kraju.
Rozwiąż quiz muzyczny. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem...
Quiz: Quiz. To oni rządzili na scenie w PRL. Jeśli pamiętasz młodego Krawczyka zgarniasz 20/20
Gwiazda Eurowizji kocha Polskę?
W jednym z wywiadów, jakie Nemo udzielił tuż po przyjeździe do Polski, wyznał, że bardzo cieszy się ze swojej wizyty. Artysta wspomniał, że miał już okazję zwiedzać Warszawę, kiedy Luna — która prywatnie jest jego bliską przyjaciółką — zaprosiła go na swoje urodziny. Zdaniem muzyka miasto jest "niezwykłe".
Nemo bardzo cieszyło się na ten przyjazd. Pierwszy raz było w Warszawie w sierpniu. [...] Było tak, że Luna przyjechała na moje przyjęcie urodzinowe do Berlina — też obchodzę je w sierpniu — a później ona zaprosiła mnie i to był mój pierwszy raz w Warszawie. Kocham to miasto, jest niezwykłe. Przez trzy-cztery lata, Nemo mieszkało blisko, w Berlinie. Energie tych miast są do siebie zbliżone, dlatego kocham Warszawę. Poza tym miejsce tworzą ludzie, a ci, których tu znam, są wspaniali — powiedział dla Świata Gwiazd.
Przypomnijmy, że w Konkursie Piosenki Eurowizji Nemo zaprezentował utwór "The Code". To właśnie ten utwór artysta zaśpiewa w finale "Top Model". Bardzo prawdopodobne, że artysta wykona także swój najnowszy singiel "Eurostar". Kto jeszcze wystąpi w finale modowego show? Na scenie zobaczymy także Sarę James, która właśnie wydała swój debiutancki album "Playhouse".
Hit lat 90. mówił o bestialskim porwaniu. To niezgoda na niesprawiedliwość
Nemo i Luna na jednym koncercie?
Podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Nemo i Luna nawiązali niezwykłą przyjacielską więź. Efektem znajomości gwiazd był nie tylko przyjazd reprezentanta Szwajcarii do Polski, ale również muzyczna współpraca. Luna wystąpiła w teledysku do piosenki "Eurostar", a zamieszczone w sieci nagranie szybko stało się hitem. To jednak nie koniec dobrych wieści.
Już na początku 2025 roku Nemo Mettler wyruszy w europejską trasę koncertową! Na mapie odwiedzanych przez niego państw Polska pojawia się aż trzykrotnie, a gościem specjalnym koncertów będzie Luna. Fani będą mieli okazję zobaczyć występy na żywo w Warszawie (Klub Progresja, 12 kwietnia), Poznaniu (Klub B17, 14 kwietnia) i Krakowie (Klub Studio, 15 kwietnia).
Legendarny gitarzysta cierpi każdego dnia. "Ponury obraz mojego życia"
Nemo od najmłodszych lat interesował się muzyką. Gra na skrzypcach, pianinie i perkusji. W jego dyskografii znajdują się dwie EP-ki, a już niedługo fani będą mogli cieszyć się z jego nowej płyty. Nemo jest osobą niebinarną i używa zaimków bezosobowych (posługuje się zaimkami one/ich).
Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na ZlotePrzeboje.pl!