Ten album zmienił bieg jej kariery. Cher wyda reedycję kultowego krążka » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Ten album zmienił bieg jej kariery. Cher wyda reedycję kultowego krążka

Ten album zmienił bieg jej kariery. Cher wyda reedycję kultowego krążka

Cher nazywana jest powszechnie „Boginią popu”. Na swoim koncie ma miliony sprzedanych płyt i wiele hitów, które przez wiele tygodni gościły na czołówkach list przebojów. Popularność zyskała dzięki wydanemu w 1965 roku utworowi „I Got You Babe”. Jednak dopiero 22. płyta w jej dorobku okazała się punktem zwrotnym w jej karierze. 

Cherilyn Sarkisian, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko piosenkarki, jest znaną na całym świecie amerykańską piosenkarką, autorką tekstów, producentką muzyczną, a także aktorką i modelką. Do tej pory artystka wydała aż 27 albumów, które zostały ciepło przyjęte przez słuchaczy i krytyków.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Karierę rozpoczynała śpiewając w duecie Sonny & Cher, który tworzyła wraz ze swoim mężem Salvatore Bono. W swoim dorobku mają 5 albumów studyjnych. Małżeństwo, podobnie jak i wspólne muzykowanie, nie przetrwały próby czasu. 

Zobacz także: Sophia Loren miała poważny wypadek. Fani we łzach. Nowe doniesienia

Cher – kontynuacja kariery

Cher postanowiła jednak kontynuować swoją karierę muzyczną. Na przełomie lat 70. i 80. była ją postacią rozpoznawaną w świecie mediów, dlatego z łatwością mogła kontynuować swoje muzyczne poczynania.

Zobacz także: Artur Barciś w nowej roli. „Boże, jaki ty jesteś przystojny!” [TYLKO U NAS]

Na początku lat 80. wyruszyła do Nowego Jorku. Podbiła Broadway i stała się jedną z najbardziej uznawanych gwiazd dekady. Zagrała między innymi w filmie Normana Jowisona „Wpływ księżyca”, za który otrzymała Oscara oraz Złoty Glob za rolę najlepszej aktorki pierwszoplanowe

Zobacz także: Znamy reprezentantkę Polski na Eurowizji Junior 2023. Tak śpiewa Maja Krzyżewska

Komercyjna klapa

W 1995 roku Cher wydała kolejny album zatytułowany „It’s a Man’s World”. Nie został on entuzjastycznie przyjęty przez słuchaczy. Można nawet rzec, iż okazał się komercyjną klapą. Artystka stanęła wówczas przed poważnym wyborem. Miała do rozważenia dwie opcje. Porzucić śpiewanie i ustąpić miejsca młodszym wykonawcom, albo zmienić całkowicie swój styl, aby wpasować się w nowe trendy. Za namową swojego managera zdecydowała się na to ostatnie. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę.

Zwrot w karierze Cher

Dokładnie 10 listopada 1998 roku światło dzienne ujrzał 22. album artystki zatytułowany „Believe”. Aby przejść do bardziej mainstreamowego brzmienia, Cher zdecydowała się na wydanie krążka zorientowanego na taneczne rytmy. W utworach zastosowano wiele nowych technologii, które pozwoliły na zmianę dźwięków. Album okazał się być sukcesem, dotarł na czwarte miejsce na liście Billboard 200. Artystka w 2000 r. została nominowana do nagrody Grammy w kategorii najlepszy album wokalny pop

„Believe” – reedycja albumu

O reedycji albumu poinformowała sama wokalistka w poście na Instagramie. Zachęciła do celebrowania 25-lecia ukazania się krążka. Wspomniała także, iż na płycie oprócz znakomicie nam znanych kawałków, jak tytułowy „Believe” czy „Strong Enough”, usłyszymy także niepublikowane dotychczas piosenki.  

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!