To będzie hit! Sanah z utworem do „Akademii Pana Kleksa” » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > To będzie hit! Sanah z utworem do „Akademii Pana Kleksa”

To będzie hit! Sanah z utworem do „Akademii Pana Kleksa”

Na początku przyszłego roku do kin trafi nowa, uwspółcześniona wersja kultowej „Akademii Pana Kleksa”. Premierę filmu zapowiada singiel „Jestem Twoją bajką” w wykonaniu Sanah. Piosenka jest odświeżoną wersją utworu Zdzisławy Sośnickiej w zupełnie nowej aranżacji.

Zuzanna Grabowska, szerzej znana jako Sanah, jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek polskiej sceny muzycznej. Artystka szturmem zdobywa szczyty list przebojów i wyprzedaje kolejne trasy koncertowe. Jej pierwszy singiel – „Szampan” – wydany w styczniu 2020 roku, błyskawicznie stał się hitem. Na swoim koncie ma cztery albumy studyjne, w tym krążek z poezją śpiewaną.

Zobacz także: The Rolling Stones wracają! Mocny klip bije rekordy popularności

„Jestem Twoją bajką” – Tomasz Kot i Sanah w baśniowym teledysku

Specjalnie na potrzeby „Akademii Pana Kleksa” Sanah nagrała wyjątkową piosenkę. „Jestem Twoją bajką” to pierwszy utwór, promujący nadchodzący film o profesorze Ambrożym i jego wychowankach. Singiel jest nową aranżacją „Pożegnania z bajką – utworu, wykonywanego przez Zdzisławę Sośnicką, który starsi widzowie mogli po raz pierwszy usłyszeć w ekranizacji książki Brzechwy z 1983 roku w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego. 

Zobacz także: Ojciec Krzysztofa Krawczyka był prawdziwą gwiazdą. To musiało się skończyć karierą syna!

Piosence „Jestem Twoją bajką” towarzyszy utrzymany w baśniowym klimacie wideoklip. Wystąpiła w nim nie tylko Sanah, ale również wcielający się w postać Pana Kleksa aktor, Tomasz Kot. Produkcją piosenki zajęli się Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Patryk Kumór.

„Akademia Pana Kleksa” w nowej odsłonie

„Akademia Pana Kleksa” będzie uwspółcześnioną wersją znanej bajki Jana Brzechwy, skierowaną nie tylko do najmłodszych widzów, ale także do dorosłych, którzy pamiętają kultową ekranizację przygód Adasia Niezgódki z lat 80. Nowa wersja filmu będzie jednak nieco różnić się od swojego pierwowzoru. Na ekranie nie zobaczymy już rudego, niesfornego chłopca, a dziewczynkę – Adę Niezgódkę – na pozór zwykłą uczennicę, która trafia do tytułowej Akademii, żeby wkroczyć do świata bajek, wyobraźni i kreatywności. Na swojej drodze spotyka szalonego profesora Ambrożego, który pomoże jej rozwiązać rodzinną tajemnicę.

Kadr z filmu (Źródło: materiały prasowe)

„Akademia Pana Kleksa” – kto zagra w filmie?

W nowej ekranizacji „Akademii Pana Kleksa” nie zabraknie znanych aktorów. W rolę tytułowego profesora wcielił się Tomasz Kot, natomiast Adę Niezgódkę zagrała Antonina Litwiniak. Na ekranie pojawi się również Piotr Fronczewski, któremu przypadła rola tajemniczego Doktora. Reżyserem „Akademii Pana Kleksa” jest Maciej Kawulski. Za scenariusz filmu odpowiadają Krzysztofa Gureczny i Agnieszka Kruk, natomiast produkcją zajęła się spółka Open Mind Production. „Akademia Pana Kleksa” trafi do kin 5 stycznia 2024 roku.

Zobacz także: Kwiat Jabłoni z nowym singlem. To wzruszające wideo trzeba zobaczyć!