Undercover Festival. AC/DC i Harry Styles na jednej scenie? "Zespoły ultrafanów" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Undercover Festival. AC/DC i Harry Styles na jednej scenie? „Zespoły ultrafanów”

Undercover Festival. AC/DC i Harry Styles na jednej scenie? „Zespoły ultrafanów”

Gościem audycji „Cała muzyka” był Łukasz Droździel, dyrektor i pomysłodawca Undercover Festival. Opowiedział o niezwykłej imprezie prezentującej światowe tribute bandy! Posłuchajcie całej rozmowy na temat wydarzenia, nad którym patronat medialny objęło Radio Złote Przeboje.

Undercover Festival to impreza, podczas której można zobaczyć zespoły idealnie odwzorowujące wizerunek oraz sceniczne show oryginalnego artysty! Uczestnicy usłyszą tam największe gwiazdy światowej muzyki takie jak U2, Pearl Jam, AC/DC, Elton John i wiele, wiele innych! Jak to możliwe? O tym opowiedział gość Radia Złote Przeboje.

Udało się to zrobić poprzez to, że ja kiedyś mieszkając poza granicami Polski zacząłem zauważać bardzo populany trend w tym świecie zachodnim, festiwali, tribute bandów koncertów, tribute bandów i takiej ich wszechobecności. Później zadając się z tributem Coldplaya (…) zaprosiłem ich na firmową imprezę. Podążając za nimi, pojechałem na festiwal żeby ich sfilmować, zrobić im promówkę i tam poznałem całą plejadę topowych, pierwszoligowych zespołów tribute – powiedział Łukasz Droździel.

Zobacz także: Undercover Festival coraz bliżej! Wiemy, kto zagra. Zobacz line-up

Uznał, że skoro coś tak świetnie sprzedaje się w Europie i USA, Polacy również powinni mieć okazję, by to zobaczyć! Udało się, a pierwsza edycja Undercover Festival miała miejsce rok temu. Odwiedziło go ponad 6 tys. osób! W tegorocznej edycji organizatorzy spodziewają się jeszcze większej publiki. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Złote Przeboje.

Co ciekawe, Undercover Festival jest największą taką imprezą w tej części Europy! Więcej dowiecie się, słuchając rozmowy z Łukaszem Droździelem w załączonym poniżej podcaście Radia Złote Przeboje:

Czym jest tribute band? To zobaczymy na Undercover Festival

Podczas wydarzenia wystąpi wielu znamienitych artystów ze świata tribute bandów. Jednak czym właściwie są te zespoły i co wyróżnia je od cover bandów?

Raczej Wikipedia czy jakiś leksykon tej różnicy nie definiuje. Natomiast cover bandy to są zespoły, które skupiają się na graniu muzyki, która nie jest ich, ale nie ograniczają się do twórczości tylko jednego zespołu. Natomiast tribute bandy, to są już zespoły ultrafanów, którzy skupiają się na rekreacji i dźwięku, brzmienia i wyglądu z całego scenicznego przeżycia konkretnego zespołu – wyjaśnił pomysłodawca imprezy.

Zobacz także: Letnie wieczory z Radiem Złote Przeboje [KONKURS]

Często zdarza się, że tak zwane „tributy” mogą lepiej grać czy brzmieć od swoich idoli. Dlaczego? Jednym z powodów jest… wiek. Artyści wcielający się w znanych muzyków często są młodsi od prawdziwych gwiazd sceny. – Pewnie mają więcej ognia w sobie, bo ich kariery zwykle są krótsze niż oryginałów – wyjaśnił Łukasz Droździel.

Jak prawdziwi twórcy reagują na tribute bandy? O tym możecie posłuchać więcej, w podcaście Radia Złote Przeboje!

Najlepszy festiwalowy line-up, największe przeboje, wyjątkowa atmosfera najlepszych koncertów w historii muzyki i wyróżniające się globalnie tribute bandy! Undercover Festival to wydarzenie dla całej rodziny, a dzieci do 16. roku życia wchodzą za darmo!

Undercover Festival – kiedy i gdzie? Najważniejsze informacje

Giganci sceny, którzy często są namaszczeni przez prawdziwe gwiazdy wystąpią w Warszawie już 25 i 26 sierpnia. Zobaczymy ich na scenie w Legia Park.

Bilety na Undercover Festival w Legia Park przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie znajdziesz na oficjalnej stronie wydarzenia – UndercoverFestival.pl/Bilety! Wejściówka jednodniowa kosztuje 139 zł, natomiast dwudniowa to koszt 219 zł. Dzieci i młodzież do 16. roku życia wchodzi za darmo!

Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Złote Przeboje.