W latach 90. latał helikopterem. Czy Norbi jest milionerem?
W szczycie swojej popularności Norbi był na tyle rozchwytywanym artystą, że niekiedy na swoje koncerty latał helikopterem. W jednym z wywiadów muzyk zdradził sekrety swojej sławy oraz to, ile zarabia.
Norbi zyskał sławę w latach 90. za sprawą wydania absolutnego muzycznego hitu pt. "Kobiety są gorące". Utwór stał się szczególnie popularny w naszym kraju, co pozwoliło artyście na dalsze koncertowanie. Lata później Norbi dał się także poznać z zupełnie innej strony. Najpierw został prowadzącym programu "Jaka to melodia", a następnie "Koła Fortuny".
Rozwiąż quiz muzyczny: lata 80. czy 90. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem…
Mimo upływu lat Norbi nadal regularnie koncertuje. Co prawda nie robi tego tak często, jak w latach 90., ale wciąż zapraszany jest na różne wydarzenia muzyczne oraz festiwale. Ma również za sobą kilka wspólnych projektów z gwiazdami młodego pokolenia i wcale nie zamierza osunąć się w medialny cień.
Tyle zarabia Norbi. Kwota szokuje
W szczycie kariery Norbi był niezwykle rozchwytywanym artystą. W jednym z wywiadów muzyk zdradził, że jego grafik pękał w szwach i koncertował 200 lub nawet 300 razy w roku! Czasami zdarzało się, że muzyk występował jednego dnia więcej niż raz i musiał korzystać z nietypowych środków transportu, aby dotrzeć na czas z jednego miejsca na drugie.
Zobacz także: Tajemniczy hit lat 70. oczarował cały kraj! To o niej śpiewał naprawdę
Był taki moment, że latałem awionetką, helikopterem, bo było mnie na to stać. Dodatkowo podbijało to ten show-biznesowy styl, że wykonawca estradowy leci, ląduje gdzieś z boku na lotnisku polowym i ktoś go odbiera — mówił w Plejadzie.
Norbi nie jest jedynym polskim artystą, który korzystał z tego typu rozwiązań. Ostatnio media donosiły o Skolimie, który aby zdążyć na swój własny koncert musiał przylecieć helikopterem. Jakiś czas temu tę samą praktykę zastosował inny muzyk disco polo Sławomir, z kolei Cleo ma swój własny samolot, którym regularnie przemieszcza się między koncertami.
W tym samym wywiadzie Norbi wyjawił także, ile obecnie wynosi liczba jego koncertów. Muzyk zdradził, że jest ich ok. 70-80, z czego niektóre z nich, to popularne festiwale. Dodatkowo artysta podzielił się kwotą, jaką pobiera za swój występ.
Można powiedzieć, że moje 15 tys. złotych to z jednej strony ogon, ale z drugiej — kwota przystępna dla wszystkich — zdradził Norbi.
Dokonując szybkich obliczeń, łatwo wywnioskować, że w jednym roku Norbi zarobić może do nawet 1,2 miliona złotych z samych koncertów. Jednocześnie artysta zdradził, że wynagrodzenia wahają się od 25 do 45 tysięcy złotych, a czasem wynoszą nawet 100 tysięcy.
Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!