Weronika Rosati o swojej karierze: „Zrobiłam coś, co niewielu osobom się udało” » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Weronika Rosati o swojej karierze: „Zrobiłam coś, co niewielu osobom się udało”

Weronika Rosati o swojej karierze: „Zrobiłam coś, co niewielu osobom się udało”

Kilka dni temu Weronika Rosati obchodziła czterdzieste urodziny. Z tej okazji aktorka postanowiła podsumować swoje dotychczasowe zawodowe osiągnięcia. Gwiazda przyznała, że ma powody do dumy. Okazuje się jednak, że początki jej kariery nie należały do najłatwiejszych.

Weronika Rosati należy do grona najpopularniejszych polskich aktorek. Na ekranie zadebiutowała przed ponad dwoma dekadami, wcielając się w postać Niki w serialu „Klasa na obcasach”. Dużą rozpoznawalność przyniosła je także rola Ani, przyjaciółki Kingi Zduńskiej w „M jak miłość”. Przełomem w karierze gwiazdy okazał się jednak występ w filmie „Pitbull” Patryka Vegi.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl! 

Kilkanaście lat temu Weronika Rosati postanowiła opuścić Polskę i zamieszkać w Stanach Zjednoczonych. Tam gwiazda kontynuowała swoją aktorską karierę. Do najważniejszych produkcji, w jakich zagrała, zalicza się „Obławę” Marcina Krzyształowicza, „W ciemności” Agnieszki Holland oraz „Obce ciało” Krzysztofa Zanussiego.

Zobacz także: Jessica Biel i Justin Timberlake biorą rozwód? Powodem biografia Britney Spears

Weronika Rosati o początkach kariery. „Startowałam w najgorszych czasach”

Niedawno Weronika Rosati obchodziła swoje czterdzieste urodziny. Z tej okazji aktorka postanowiła udzielić obszernego wywiadu, w którym podsumowała swoją dotychczasową karierę. Gwiazda sięgnęła pamięcią do czasów, gdy stawiała przed kamerą pierwsze kroki. Okazuje się, że jej początki w branży filmowej nie należały do najłatwiejszych.

Mam wrażenie, że młode aktorki, które mają 25 lat, nie zdają sobie sprawy, jak wielkie mają szczęście, że teraz wchodzą do tego zawodu. Żyją w czasach, kiedy powstały platformy streamingowe, robi się mnóstwo produkcji, są nieograniczone możliwości i wiele ciekawych ról. Ja startowałam w najgorszych czasach. Dość trudno było się przebić. Było mniej produkcji, mniej możliwości, za to panował wszechobecny seksizm. Aktorka przed trzydziestką była przede wszystkim ozdobą głównego bohatera: jego dziewczyną, kochanką, obiektem westchnień – powiedziała Weronika Rosati w rozmowie z „Vivą!”.

Weronika Rosati przyznała, że pierwsze lata na planie filmowym były dla niej wyjątkowo trudne. Gwiazda wyznała, że z powodu młodego wieku często traktowano ją protekcjonalnie. Aktorka zwróciła również uwagę na panujący w przemyśle seksizm.

Nie było granic, hamulców, szacunku dla prywatności. Miałam niecałe 20 lat i stałam się wdzięcznym chłopcem do bicia. Byłam młodą dziewczyną wchodzącą w zawód, w życie, w dorosłość, w kobiecość, która była niesprawiedliwie i bezwzględnie nękana medialnie – wspomina aktorka na łamach „Vivy!”

Zobacz także: Luna i jej utwór „The Tower” pojadą na Eurowizję? Justyna Steczkowska ma poważną konkurentkę

Gwiazda posumowała swoje sukcesy. Nie brakuje jej powodów do dumy

Mimo niełatwego startu Weronice Rosati udało się zrobić karierę, której może pozazdrościć jej niejedna filmowa gwiazda. W ostatnich latach aktorka współpracowała nie tylko z najbardziej znanymi reżyserami z Polski, ale również spoza jej granic. W wywiadzie dla „Vivy!” 40-latka nie kryła dumy ze swoich osiągnięć.

Zrobiłam coś, co niewielu osobom się udało, a na pewno wiele o tym marzyło – międzynarodową karierę: gram w zagranicznych produkcjach, z oscarowymi aktorami. Od 20 lat żyję w Ameryce, w mieście, o którym zawsze marzyłam. […] Filmy z moim udziałem były w konkursach na światowych festiwalach w Wenecji, Taorminie, Toronto, były zgłaszane do Oscarów. Więc czuję, że całkiem nieźle wychodzę na tym bilansie. Co w danym momencie było możliwe, zrobiłam. Może nie zawsze i nie do końca tak, jakbym chciała, ale na tym etapie czuję się spełniona. Koziorożce mają wielką ambicję. A w tym zawodzie bez ambicji i determinacji nie da się przetrwać – wyznała w rozmowie z „Vivą!” Rosati.

Lubicie oglądać aktorkę na ekranie?

Zobacz także: „Taniec z gwiazdami”: Ile zarobią uczestnicy show? Padły zaskakujące kwoty

Który film z Weroniką Rosati podobał Ci się najbardziej?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl! 

Autor:

Zobacz więcej >