5 piosenek na idealne rozpoczęcie dnia » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 5 piosenek na idealne rozpoczęcie dnia

5 piosenek na idealne rozpoczęcie dnia

Dzięki nim prawdopodobnie nie rozbijesz budzika o ścianę lub nie wylejesz na siebie gorącej kawy. Przygotujcie się na dużą dawkę pozytywnej energii.

Dzięki nim prawdopodobnie nie rozbijesz budzika o ścianę lub nie wylejesz na siebie gorącej kawy. Przygotujcie się na dużą dawkę pozytywnej energii.

Wham! – „Wake Me Up Before You Go-Go”

Po pobudce chyba każde z nas budzi się z lepszą fryzurą, niż miał George Michael za czasów świetności Wham!. Aby nadać trochę filozofii dla niesfornych włosów możemy włączyć „Wake Me Up Before You Go-Go” i śpiewając „Go, go, yo, yo” możemy skierować się do łazienki, żeby jednak nie przedłużać żywotności nieładowi artystycznemu rodem z lat osiemdziesiątych, o którym historia fryzjerstwa chciałaby zapomnieć.

The Beatles – „Good Morning, Good Morning”

Piejący kogut? Czemu nie! W połączeniu z witającymi Beatlesami każdy dzień może mieć sens. Inspiracją dla Johnna Lennona do napisania piosenki była reklama telewizyjna… płatków kukurydzianych firmy Kellog’s. Utwór znalazł się na sztandarowym albumie Beatlesów, „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” i może być idealnym „soundtrackiem” do śniadania.

Katrina & The Waves – „Walking On Sunshine”

Piosenka powstała w 1985 roku i chociaż ta piosenka sprawiła, że zespół Katrina & The Waves stał się „artystą jednego przeboju”, to członkowie zespołu nie narzekali, bo o piosenkę bili się specjaliści od marketingu, chcąc ja koniecznie umieścić w swoich reklamach. Jak twierdzi wytwórnia EMI, „Walking on Sunshine” to prawdziwe insygnia koronacyjne w ich katalogach, dzięki którym zyskali najwięcej dochodu na wykorzystywanie w reklamach. Ale cóż z tego, kiedy ten numer może rozświetlić nawet najbardziej mglisty poranek!

Robert Chojnacki i Piasek – „Budzikom śmierć”

A jeśli żadna z wcześniej wymienionych piosenek nie pokonała ciepła kołdry, a budzik jednak z wielkim hukiem rozbił się w atomy o ścianę, to dedykujemy piosenkę „Budzikom śmierć„. Przecież żadne małe wredne urządzenia elektroniczne nie mogą zaburzyć nam harmonii snu i nie wpuszczą nam zabójczych promieni słońca do pokoju!

U2 – „Beautiful Day”

Każdy dzień może być piękny! Potężny głos Bono wprawi Cię w dobry humor i przypomni, że wszystko można osiągnąć. Nawet zobaczyć Chiny i nocne ogniska Beduinów na pustyni. Piosenka została wydana w 2002 roku i ukazała się na albumie „All That You Can’t Leave Behind„. Teledysk nakręcono na lotnisku Paryż – Roissy – Charles de Gaulle. „Beautiful Day” idealnie nadaje się na budzik. Dlaczego? Jak przyznał amerykański astronauta Mark Kelly, on i jego koledzy ustawili piosenkę jako budzik podczas lotu wahadłowca kosmicznego STS-134.