"Selena": Rozczarowania, poświęcenie Jennifer Lopez. Ciekawostki
Strona Główna > Rozczarowania, poświęcenie Jennifer Lopez. Ciekawostki o filmie „Selena”

Rozczarowania, poświęcenie Jennifer Lopez. Ciekawostki o filmie „Selena”

Film biograficzny „Selena” opowiadający historię życia piosenkarki Seleny Quintanilla-Perez ukazał się 21 marca 1997 roku. W główną rolę wcieliła się Jennifer Lopez. Dzięki tej produkcji została najlepiej opłacaną latynoską aktorką w historii Hollywood. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka ciekawych faktów, których mogliście nie wiedzieć o tym kultowym filmie.

Jeśli kochasz muzykę i biografie gwiazd, to film „Selena” na pewno Cię zainteresuje. Ale czy wiesz, że podczas produkcji filmu doszło do niejednej kontrowersji? Czy słyszałeś o tym, jak Jennifer Lopez została wybrana do roli Seleny, a także jakie wyzwania musiała przezwyciężyć, aby odtworzyć, postać tej niezapomnianej artystki?

Przygotuj się na fascynujące fakty i ciekawostki, które sprawią, że pokochasz „Selena” jeszcze bardziej.

Główna rola

WARNER BROTHERS / Album/EAST NEWS

W castingu do roli Seleny Perez wzięło udział ponad 20 tysięcy dziewczyn w różnym wieku.

Początkowo twórcy rozważali zatrudnienie Salmy Hayek, ale aktorka nie przyjęła ich propozycji, ponieważ chciała bardzo zagrać Fridę Kahlo w filmie „Frida” z 2002 roku. Stwierdziła, że nie chce wcielać się w postaci dwóch różnych meksykańskich bohaterek. 

Finalnie, jak wszyscy doskonale wiemy angaż w produkcji dostała Jennifer Lopez, która świetnie odnalazła się w tej roli. 

Rozczarowania

EAST NEWS

Jennifer Lopez, przyjmując rolę w filmie „Selena” była przekonana, że będzie mogła na żywo wykonać przeboje latynoskiej piosenkarki. Okazało się, że twórcy mieli zupełnie inną wizję.

Producenci zadecydowali, że z ekranu zabrzmią oryginalne nagrania Seleny, a Jennifer Lopez będzie do nich jedynie ruszać ustami. Piosenkarka była bardzo niezadowolona z tego faktu. W jednym z wywiadów przyznała, że dzisiaj by się na pewno na to nie zgodziła. 

Scenografia

EAST NEWS

Twórcom filmu bardzo zależało, aby film był jak najbardziej autentyczny. Stawali na głowie, aby osiągnąć taki efekt. Udało im się nawet wynająć Studio A Q-Productions, gdzie Selena w rzeczywistości nagrała swój anglojęzyczny album

Poświęcenie dla roli

Jennifer Lopez, przygotowując się do swojej roli na pewien czas zamieszkała z rodziną Seleny. Miała nadzieję, że pomoże jej to zrozumieć i lepiej wcielić się w odgrywaną postać. 

Statyści

EAST NEWS

Ze względu na wiele scen koncertowych w filmie zatrudniono ponad 70 tysięcy statystów, większość z nich z miłości do swojej idolki, Seleny zgodziła się wystąpić za darmo.

Najmniejsze detale

EAST NEWS

W scenie, w której po raz pierwszy pojawia się Chris Perez (Jon Seda), zbliżenie jego dłoni grających na gitarze to naprawdę zbliżenie dłoni prawdziwego Chrisa Pereza. 

Kłamstwa na castingu

WARNER BROTHERS / Album/EAST NEWS

Jackie Guerra tak bardzo chciała zagrać rolę siostry Seleny, Suzette, że skłamała na przesłuchaniu, że jest doświadczoną perkusistką, choć w rzeczywistości nigdy nie grała na perkusji. Kiedy jej niedoświadczenie wyszło na jaw, prawdziwa Suzette udzielała jej lekcji.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *