10 najlepszych polskich seriali telewizyjnych lat 2000 » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy 10 najlepszych polskich seriali telewizyjnych lat 2000. M jak miłość, Kryminalni, Sąsiedzi i inne kultowe produkcje.
Strona Główna > 10 najlepszych polskich seriali telewizyjnych lat 2000

10 najlepszych polskich seriali telewizyjnych lat 2000

W pierwszej dekadzie XXI wieku w polskiej telewizji pojawiło się wiele kultowych seriali. Przedstawiamy subiektywną listę najlepszych produkcji tamtego czasu!

„M jak miłość” (2000)

Serial zadebiutował na antenie TVP 2 w listopadzie 2000 roku. Produkcja okazała się ogromnym sukcesem. Do dziś powstało ponad 1600 odcinków „M jak miłość”, a telenowela otrzymała trzy „Telekamery Tele tygodnia” w kategorii „Serial”

Od samego początku swojego istnienia „M jak miłość” znajduje się w czołówce najchętniej oglądanych programów w Polsce. W marcu 2005 roku odcinek nr 305 zgromadził przed ekranami telewizorów 12,5 miliona widzów. Z danych przeprowadzonych przez TNS Polska wynika, że ponad 97 procent Polaków obejrzało przynajmniej jeden epizod przygód rodziny Mostowiaków. 

„Ranczo” (2006)

Serial zadebiutował na antenie TVP 2 w listopadzie 2000 roku. Produkcja okazała się ogromnym sukcesem. Do dziś powstało ponad 1600 odcinków „M jak miłość”, a telenowela otrzymała trzy „Telekamery Tele tygodnia” w kategorii „Serial”

Polacy pokochali mieszkańców Wilkowyi. Początkowo twórcy serialu planowali zakończyć jego emisję w 2009 roku. Okazało się jednak, że produkcja cieszyła się ogromną popularnością i „Ranczo” powróciło na antenę w 2011 roku. 

Na podstawie serialu powstały dwie książki wydane w 2014 roku oraz pełnometrażowy film pt. „Ranczo Wilkowyje”. Świat przedstawiony w produkcji z 2006 roku został również przeniesiony na deski teatru („Smak Mamrota” i „Cud medyczny w Wilkowyjach”).  

„Daleko od noszy” (2003)

Sitcom zadebiutował na antenie Polsatu w drugi dzień świąt w 2003 roku. Emitowany był przez sześć lat. W tym czasie powstało 167 odcinków wypełnionych humorem. 

Akcja rozgrywała się w Szpitalu Miejskim nr 1 im. A. Kopernika. Serial był świetną parodią szpitalnych realiów. Sitcom znany był z gościnnych występów gwiazd. W trakcie oglądania produkcji, widzowie na ekranie mogli zobaczyć między innymi Daniela OlbrychskiegoTadeusza Rossa oraz Ryszarda Rynkowskiego.

Piosenka pt. „Nie choruj”, która była motywem przewodnim serialu, została stworzona przez zespół Czarno Czarni. Utwór idealnie wpasował się w klimat komedii. 

„Kryminalni” (2004)

„Kryminalni” to serial, który emitowany był w stacji TVN w latach 2004 -2008. Cała Polska zbierała się w soboty o 20:35 przed ekranami telewizorów, aby z wypiekami na twarzy śledzić przygody podinspektora Zawady i jego ekipy. 

Serial opowiadał historię policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. Produkcja była tworzona z pełnym profesjonalizmem, co zaowocowało trzema „Telekamerami Tele tygodnia” oraz jedną „Złotą Telekamerą”.

„Pierwsza miłość” (2004)

„Pierwsza miłość” to serialowy hit telewizji Polsat. Produkcja emitowana jest do dziś na antenie i liczy sobie ponad 3300 odcinków. Akcja serialu obyczajowego rozgrywa się we Wrocławiu oraz w małej wsi o nazwie Wadlewo

Serial nieustannie cieszy się dużą oglądalnością. We wrześniu 2021 roku produkcja gromadziła przed telewizorami średnio 838 tysięcy widzów. 

„Na wspólnej” (2003)

„Na wspólnej” to kolejny serial na naszej liście, którego emisja nie została przerwana. W styczniu 2020 roku na antenie TVN pojawił się epizod nr 3000.  Produkcja powstała na bazie międzynarodowego formatu firmy Fremantle, a jej pierwowzorem jest niemiecki serial „Unter Uns” (pol. „Między nami”). 

W 2008 roku powstała książka pt. „Kuchnia na Wspólnej”. Ukazuje ona bohaterów znanych z serialu przez pryzmat ich kulinarnych preferencji.

W niektórych odcinakach pojawiały się gościnne występy znanych gwiazd. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych ról odegrał Mariusz Pudzianowski

„Magda M.” (2005)

Serial emitowany był zaledwie dwa lata, jednak w tym czasie przygody Magdy Miłowicz śledziło mnóstwo widzów. Produkcja nieustannie osiągała oglądalność na poziomie 3 milionów, natomiast finałowe odcinki śledziło 4,5 miliona osób. 

Główne role w serialu odegrali Joanna Brodzik i Paweł Małaszyński. Widzowie pokochali ten duet, czego dowodem była „Telekamera Tele tygodnia” oraz nagroda na Festiwalu w Cieszynie w kategorii „Serial obyczajowy”

Produkcja cechowała się bardzo dobrym soundtrackiem. Ścieżka dźwiękowa liczyła dużo utworów, które były zróżnicowane gatunkowo. 

„Plebania” (2000)

Widzowie mogli oglądać ten serial na antenie TVP 1 w latach 2000 – 2012. Historia przedstawiona w „Plebanii” rozgrywała się głównie w fikcyjnym Tulczynie. Telenowela poruszała tematy związane z religią i rodziną, a głównym bohaterem produkcji był ks. Antoni Wójtowicz

„Niania” (2005)

https://youtu.be/L9i8IO1pSzk

„Niania” to kultowy polski sitcom, który emitowany był w stacji TVN. Produkcja powstała na podstawie amerykańskiego oryginału pt. „The Nanny”. W tytułową postać wcieliła się Agnieszka Dygant, a serial okazał się wielkim hitem. 

W 2008 roku powstał setny odcinek zabawnego sitcomu. Z tej okazji do Polski przylecieli twórcy amerykańskiego pierwowzoru. W trakcie pobytu w naszym kraju główny twórca serialu przyznał, że polska wersja była najbardziej zbliżona do oryginału. 

„Lokatorzy” (2000)

„Lokatorzy” to kolejny kultowy serial komediowy, który powstał w pierwszej dekadzie XXI wieku. Fabuła przedstawiała perypetie czwórki młodych przyjaciół i ich gospodarza. Akcja produkcji rozgrywała się w jednym z warszawskich domów. 

Serial komediowy okazał się prawdziwym hitem. Duże zainteresowanie sitcomem sprawiło, że w 2003 roku powstał spin-off pt. „Sąsiedzi”, który ukazywał losy gospodarza i jego żony.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *