Alicja Szemplińska się nie poddaje! Chce jechać na Eurowzję z utworem "New home" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Alicja Szemplińska się nie poddaje! Chce jechać na Eurowzję z utworem „New home”

Alicja Szemplińska się nie poddaje! Chce jechać na Eurowzję z utworem „New home”

W Internecie zawrzało, gdy 15 lutego okazało się, że Alicja Szemplińska zdecydowała się ponownie startować w preselekcjach do Eurowizji. Artystka już raz została wybrana na reprezentantkę Polski w 2020 roku, jednak konkurs nie odbył się ze względu na ograniczenia związane z wybuchem pandemii. Czy tym razem uda się jej reprezentować Polskę?

Polskie preselekcje do Eurowizji 2023: „Tu bije serce Europy – Wybieramy hit na Eurowizję”

Koncert „Tu bije serce Europy – Wybieramy hit na Eurowizję” będzie transmitowany o 17:30 na antenie TVP1. O wynikach preselekcji 26 lutego zdecydują jurorzy i telewidzowie. Głos na Alicję można oddać wysyłając sms o treści 5 na numer 7350.
“new home” to emocjonalna ballada, która zainspirowana została opowieściami osób wyrwanych z różnych powodów ze swoich domów i codzienności, zmuszonych do odnalezienia się w nowej dla siebie rzeczywistości.

Chciałabym, aby wszyscy, którzy tego doświadczyli lub po prostu rozumieją te emocje, mogli utożsamić się z piosenką. Aby odnaleźli w niej swój głos.

– mówi Alicja

Jeszcze przed premierą na kanale YouTube Alicji pojawiło się ponad 200 komentarzy od osób czekających na piosenkę, zarówno z Polski, jak i z zagranicy: „Dajcie już tą premierę, nie mogę się doczekać by posłuchać cudownego głosu Alicji”; „Can’t wait for this masterpiece!! „

Zobacz teledysk:

Do dwóch razy sztuka?

Po zwycięstwie w X edycji programu the Voice of Poland wokalistka zadebiutowała z utworem „Prawie My”, który przez jej fanów został przyjęty z ogromnym entuzjazmem. Po przekroczeniu bariery 5 milionów wyświetleń pod oficjalnym teledyskiem do tego singla, Alicja wygrała program Szansa na Sukces Eurowizja 2020 ze swoim anglojęzycznym utworem „Empires” tym samym wygrywając przywilej reprezentowania Polski na tej prestiżowej, międzynarodowej imprezie. Jednak konkurs nie odbył się ze względu na ograniczenia związane z wybuchem pandemii.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *