Bedoes cytowany w sejmie. „(...) takie rzeczy są możliwe”
Strona Główna > Bedoes cytowany w sejmie. „Nie wiedzieliśmy, że takie rzeczy są możliwe”

Bedoes cytowany w sejmie. „Nie wiedzieliśmy, że takie rzeczy są możliwe”

W środę rozpoczęło się piąte posiedzenie X kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas dzisiejszych obrad posłowie i posłanki mieli wysłuchać pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy, zgłoszonego przez przedstawicieli inicjatywy Stop LGBT. Nieoczekiwanie z mównicy padł jednak cytat z jednej z piosenek Bedoesa. Jak raper odniósł się do sprawy?

Borys Przybylski, bo tak naprawdę nazywa się Bedoes 2115, to jeden z czołowych polskich raperów. Pierwsze kawałki zaczął nagrywać jeszcze jako nastolatek. W 2016 roku artysta podpisał kontrakt z wytwórnią SB Maffija. Kilka miesięcy później światło dzienne ujrzała jego pierwsza studyjna płyta „Aby śmierć miała znaczenie”.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl! 

Dziś Bedoes jest jednym z najchętniej słuchanych artystów hiphopowych w kraju. Do najbardziej znanych piosenek rapera należą kawałki „Smoki”, „Brzydkie Rzeczy”, „VOGUE”, „05:05” oraz „Kwiat Polskiej Młodzieży”. Okazuje się, że wśród słuchaczy 25-latka są także politycy. Fragment jednej z piosenek artysty można było usłyszeć podczas ostatnich obrad sejmu. O który utwór chodzi?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo…

Zobacz także: Przełom w sprawie śmierci Kurta Cobaina. „Żeby prawda wyszła na jaw za naszego życia”

Z sejmowej mównicy popłynęły słowa piosenki Bedoesa

Dwa dni temu rozpoczęło się 5. posiedzenie Sejmu RP. Podczas dzisiejszych obrad posłowie i posłanki mieli debatować na temat obywatelskiego projektu ustawy „Stop LGBT”. Głos zabrał między innymi przedstawiciel Fundacji Życie i Rodzina Krzysztof Kasprzak. Skandaliczne wypowiedzi mężczyzny zmusiły jednak Szymona Hołownię do przerwania jego wystąpienia.

Bardzo proszę, żebyśmy nie przekraczali pewnych granic. Jeżeli przyszedł pan tutaj po to, żeby raczyć nas drastycznymi szczegółami wydarzeń z kronik kryminalnych, a następnie wysnuć tezę, że mają one związek z orientacją seksualną osób, które je popełniły, rozumiem, że starczy panu intelektualnej odwagi również na to, żeby stwierdzić, że te wszystkie przestępstwa, które mają miejsce w związkach heteroseksualnych, również są zawinione przez heteroseksualizm tych osób – zwrócił się do posła marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Głos z mównicy zabrał także poseł Polski 2050 Piotr Górnikiewicz. Wystąpienie polityka rozpoczęło się jednak w nietypowy sposób. Przedstawiciel Trzeciej Drogi zwrócił się do zebranych… słowami jednej z piosenek Bedoesa:

Zaczniemy od słów pewnej piosenki bardzo popularnej w tej chwili wśród naszej młodzieży: „Jestem dumny, że jestem Polakiem, nie przeszkadza mi chłopak z chłopakiem, i nie jestem z lewej czy z prawej, po prostu za miłość nikt nie powinien płacić płaczem” – powiedział podczas obrad Piotr Górnikiewicz.

Zobacz także: Przebój z „Chłopów” na Eurowizji 2024? Twórcy potwierdzają doniesienia!

Bedoes cytowany w sejmie. Tak raper zareagował na wypowiedź polityka Trzeciej Drogi

Nagranie z posłem cytującym fragment kawałka „1998” błyskawicznie obiegło sieć. Do sprawy odniósł się nawet sam Bedoes. Raper skomentował sytuację w mediach społecznościowych. W krótkim wpisie udostępnionym na Instastories 25-latek nie krył poruszenia całą sytuacją:

Tak jak mówią słowa tej piosenki – nie jestem z lewej czy prawej strony politycznej i nigdy nie będę. Mam swoje własne spojrzenie na świat i nie ma partii, z którą zgadzam się w stu procentach (co oczywiście nie oznacza, że nie głosuję), ale ta chwila już na zawsze zostanie w mojej pamięci – napisał raper na swoim Instagramie.

Gdyby mój Dziadek żył, już w tej chwili miałbym od niego sto wiadomości o tym, że zacytowano mnie na mównicy w Sejmie, bo ani ja, ani dziadek nie wiedzieliśmy, że takie rzeczy są możliwe, jak razem wyciągaliśmy puszki i butelki ze śmietników, żeby sprzedać je na skupie. Forever Leszek 2115. Wszystko, co robię, robię dla Ciebie – dodał artysta.

Beodes 2115 na Instastory. Źródło: instagram.com/bedoes2115/

„1998 (mam to we krwi)” to nagrany we współpracy z Lankiem singiel z trzeciego albumu studyjnego Bedoesa. Krążek został wydany w listopadzie 2019 roku i nosi tytuł „Opowieści z Doliny Smoków”. Materiał został świetnie przyjęty przez fanów – w zaledwie cztery dni po premierze płyta pokryła się złotem. Piosence towarzyszy również teledysk, który w serwisie YouTube obejrzano dotąd aż 32 miliony razy.

Zobacz także: Julia Wieniawa w walentynkowym singlu. Opadną wam szczęki. Petarda! [WIDEO]

Śledzisz obrady sejmu?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl! 

Autor:

Zobacz więcej >