Bruce Springsteen odwołuje koncerty. Fani muzyka zaniepokojeni stanem jego zdrowia » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Bruce Springsteen odwołuje koncerty. Fani muzyka zaniepokojeni stanem jego zdrowia

Bruce Springsteen odwołuje koncerty. Fani muzyka zaniepokojeni stanem jego zdrowia

Bruce Springsteen został zmuszony do odwołania koncertów. Muzyk podjął tę decyzję w oparciu o zły stan zdrowia. Lekarze artysty zaopiniowali, że potrzebuje on odpoczynku, specjalistycznej diety i spokoju.

Legenda amerykańskiego rocka – Bruce Springsteen, odwołała najbliższe koncerty. Za taki stan rzeczy odpowiada choroba muzyka – schorzenie dwunastnicy i żołądka. 73-letniego muzyka w powrocie do zdrowia wspierają jego bliscy.

Zobacz także: Seal spotkał się z polską sportsmenką. Zdjęcie zaskakuje!

Dorobek artystyczny Bruce’a Springsteena

Bruce Springsteen zadebiutował na scenie muzycznej już ponad 50 lat temu. Obecnie artysta jest uznawany za niekwestionowaną ikonę i legendę rocka. Muzyk jest bardzo aktywny – nadal grywa koncerty, komponuje nowe utwory i gra na ukochanej gitarze. Dyskografia Springsteena obejmuje ponad 20 albumów. Tylko w USA, sprzedały się one w rekordowym nakładzie 60 milionów egzemplarzy. Na całym świecie udało mu się sprzedać ponad 150 milionów płyt. Muzyk ma w swoim dorobku artystycznym aż 20 statuetek Grammy, dwa Złote Globy, a także Oscara.

2016 rok zaowocował spotkaniem Springsteena z prezydentem USA – Barackiem Obamą. Został wówczas odznaczony Prezydenckim Medalem Wolności. Album artysty z 2020 roku „Letter to You” zapewnił Springsteenowi ogromne uznanie – został pierwszym artystą w historii, którego krążki znalazły się na szczytach list przebojów w każdej z ostatnich sześciu dekad.

Zobacz także: Takie wykształcenie ma Andrzej Piaseczny. Na studiach pracował w Szwecji

Springsteen odwołał koncerty. „Jest w trakcie leczenia”

Koncerty artysty od lat gromadzą całe tłumy najwierniejszych fanów. Tak miało być i we wrześniu 2023 roku, kiedy to muzyk miał zaśpiewać swoje największe hity. Na drodze stanęła jednak spora przeszkoda – pogorszenie się stanu jego zdrowia. Rzecznik muzyka wydał oświadczenie, w którym ujawnił, że Bruce zmaga się z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy. Wraz z lekarzami i doradcami, Springsteen podjął decyzję o przesunięciu najbliższych koncertów.

Bruce Springsteen i E Street Band przekładają wszystkie koncerty zaplanowane obecnie na wrzesień 2023 r. (…) Springsteen jest w trakcie leczenia z powodu objawów choroby wrzodowej trawiennej i jego lekarze zadecydowali, że powinien przełożyć pozostałą część wrześniowych występów – czytamy w oświadczeniu na Instagramie.

Kolejnym powodem gorszego samopoczucia i osłabienia artysty, był przebyty wcześniej Covid-19. Muzyk nie wrócił jeszcze do pełni sił po ostatniej infekcji.

Bruce ma za sobą kilka trudnych lat. Chorował kilkukrotnie na Covid-19, a nawet musiał odwoływać ostatnie koncerty przez zarażenie się nowymi odmianami. To działo się zaledwie kilka tygodni temu i bardzo odbija się na kimś w jego wieku. To miało ogromny wpływ na jego samopoczucie – przekazuje źródło Daily Mail.

Zobacz także: Co za energia! Syn Cugowskiego wraz z Polish Metal Alliance w wielkim przeboju

Bruce Springsteen przeprasza fanów

Z początkiem 2023 roku wystartowało tournée Bruce’a Springsteena i E Street Band. Była to pierwsza od sześciu lat, międzynarodowa trasa koncertowa muzyków. Decyzja o przesunięciu koncertów, nie należała do najłatwiejszych. Artysta nie może się pogodzić również z faktem, że zawiódł swoich fanów. Ma jednak nadzieję, że szybko powróci do pełni sił i pokaże na scenie swoją najlepszą formę.

Dziękuję za zrozumienie i wsparcie. Świetnie się bawiliśmy na naszych występach w USA i nie możemy się doczekać kolejnych wspaniałych chwil. Wrócimy niebawem. Bóg zapłać wszystkim, Bruce – napisał artysta w swoich mediach społecznościowych.

Muzycy zapowiadają swój pierwszy występ na dzień 3 listopada. Ma on odbyć się w Vancouver. Ostatni z koncertów trasy odbędzie się 12 grudnia w San Francisco.

Zobacz także: Kiedy Krzysztof Ibisz pójdzie na emeryturę? Zaskakująca odpowiedź prezentera