Cała Polska pokochała go za rolę Maćka z "Klanu". Tak dziś wygląda Piotr Swend » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Cała Polska pokochała go za rolę Maćka z „Klanu”. Tak dziś wygląda Piotr Swend

Cała Polska pokochała go za rolę Maćka z „Klanu”. Tak dziś wygląda Piotr Swend

Piotr Swend to aktor, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Właśnie on wcielał się w pamiętną rolę Maćka z kultowego już serialu „Klan”. Czym dziś zajmuje się ten utalentowany mężczyzna? I bardzo się zmienił fizycznie od czasu występów w produkcji TVP?

„Klan” miał swoją premierę 22 września 1997 roku. Emitowana na antenie TVP1 produkcja jest tym samym najdłuższym serialem polskiej produkcji. Przez plan przewinęło się wiele osób znanych nie tylko z występów na małym ekranie, lecz także sceny muzycznej, w tym m.in. Kaja Paschalska czy Izabela Trojanowska.

Maciek z „Klanu” to pamiętny bohater serialu

Jedną z najjaśniejszych gwiazd serialu „Klan” był właśnie Piotr Swend. Aktor wcielił się w rolę Maćka, który miał zaledwie osiem lat, kiedy pierwszy raz pojawił się na planie produkcji. Jego bohater był adoptowanym synem Grażyny — Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej — i Ryszarda, granego przez Piotra Cyrwusa.

Piotr Swend pozostaje wyjątkowy na tle wszystkich kolegów i koleżanek po fachu w kraju, ponieważ jest osobą z zespołem Downa. Mimo tego — oraz braku formalnego wykształcenia aktorskiego — był w stanie wykreować bohatera, który poruszył serca widzów, kibicujących mu m.in. w próbach usamodzielnienia się czy zawarcia związku małżeńskiego.

Zobacz także: Klaudia Halejcio pokazała taras i basen. „Raj na ziemi”

Co dzisiaj robi Piotr Swend?

Najwyraźniej Piotr Swend uznał, że aktorstwo to jego wymarzona ścieżka kariery, ponieważ nadal chętnie występuje — i to nie tylko na małym ekranie! Talent aktora mogli również podziwiać m.in. widzowie spektaklu „10 pięter” Cezarego Harasimowicza (reż. Witold Adamek).

Zobacz także: Co było przyczyną rozwodu Joanny Liszowskiej? Jej były mąż wyznał prawdę

Od 2005 roku Piotr Swend występuje na deskach stołecznego Teatru 21, założonego przez Justynę Sobczyk. Są w nim wystawiane spektakle właśnie z udziałem osób z zespołem Downa. Aktorstwo to nie jedyna artystyczna pasja odtwórcy roli Maćka z „Klanu”, ponieważ — według ustaleń portalu Plotek — do zainteresowań Swenda należą również malarstwo, fotografia oraz gra na pianinie.

Sam Piotr Swend niewiele zmienił się na przestrzeni ostatnich lat. Mogą o tym zaświadczyć między innymi profilu Teatru 21 na Instagramie, gdzie pojawiają się m.in. zdjęcia właśnie tego aktora.

Zobacz także: Taylor Swift spotyka się z futbolistą polskiego pochodzenia? Brat sportowca zabrał głos