Clint Eastwood żegna się z fanami? To może być jego ostatni film
Strona Główna > Clint Eastwood żegna się z fanami? To może być jego ostatni film

Clint Eastwood żegna się z fanami? To może być jego ostatni film

Portal Discussing Film donosi, że po długiej karierze reżyserskiej, Clint Eastwood przygotowuje się do zakończenia pracy zawodowej i przejścia na emeryturę. Jego ostatnim projektem zwieńczającym jego kariererę, będzie thriller sądowy pod tytułem „Juror #2”.

Clint Eastwood to żywa legenda kina. Według doniesień jednego z portali internetowych „Juror #2” ma być ostatnim filmem aktora. Bohaterem produkcji będzie przysięgły w procesie o morderstwo. Po uświadomieniu sobie, że sam jest winny śmierci ofiary, stanie przed dylematem: czy manipulować ławą przysięgłych, aby ukryć prawdę, czy zdecydować się na wyznanie winy i poddać się wymiarowi sprawiedliwości.

Clint Eastwood kończy karierę?

Projekt ten, podobnie jak wiele innych filmów Eastwooda, powstanie dla wytwórni Warner Bros., z którą aktor i reżyser jest związany od ponad 50 lat. Jednak na razie nie określono daty rozpoczęcia zdjęć ani nie ogłoszono obsady. Mimo braku konkretnych nazwisk źródła donoszą, że Eastwood chce obsadzić młodą gwiazdę Hollywood w roli głównej. Ta osoba ma już za sobą występ w dużym filmie, którego premiera nastąpi w ciągu kilku miesięcy.

Według doniesień portalu Discussing Film, projekt „Juror #2” jest rozpatrywany jako potencjalny ostatni film w karierze Clinta Eastwooda. Mimo to reżyser sam nie jest jeszcze zdecydowany, czy faktycznie będzie to jego ostatnie dzieło. Choć istnieje szansa na powstanie kolejnego filmu, dziennikarz na podstawie swojego źródła sugeruje, że Eastwood planuje przejście na emeryturę po realizacji tego projektu.

Clint Eastwood – żywa legenda Hollywood

W 1971 roku Clint Eastwood zadebiutował jako reżyser filmem „Zagraj dla mnie Misty””, który „. Opowiada on historię kobiety, która jest obsesyjnie zakochana w prezenterze radiowym. Jego filmy to przede wszystkim westerny, takie jak „Mściciel”, „Wyjęty spod prawa Josey Wales”, „Bronco Billy” i „Bez przebaczenia”, filmy wojenne, takie jak „Listy z Iwo Jimy” i „Sztandar chwały”, a także oparte na faktach dramaty, takie jak „Oszukana”, „Sully” i „Richard Jewell”. W wielu z tych filmów sam zagrał w głównej roli.

Największe sukcesy reżyserskie Clinta Eastwooda to nagrodzone Oscarem „Bez przebaczenia” i „Za wszelką cenę”, a także nominowane do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej „Rzeka tajemnic”, „Listy z Iwo Jimy” oraz „Snajper”, a także filmy, które znalazły się w oficjalnej selekcji Cannes w latach 1985, 1988 i 1990, takie jak „Niesamowity jeździec”, „Bird”, „Biały myśliwy, czarne serce”. Zwraca również uwagę na takie dzieła jak „Co się wydarzyło w Madison County” czy „Gran Torino”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *