Bruce Willis cierpi na nieuleczalną chorobę
Przez ostatnie lata niewiele docierało do nas informacji o nowych aktywnościach Bruce’a Willisa. Kariera gwiazdora stanęła w miejscu, a w kuluarach plotkowało się o jego nieuleczalnej chorobie. W 2022 roku rodzina aktora znanego z „Pulp Fiction” wydała oświadczenie, w którym potwierdziła zakulisowe doniesienia i poinformowała opinię publiczną o afazji Willisa. Ze względu na postępującą chorobę, która charakteryzuje się powolną utratą zdolności wypowiadania się i przyczynowo-skutkowego rozumienia. W rezultacie aktor zmuszony był do przerwania kariery i skupienia się na własnym zdrowiu.
Od kiedy w marcu 2022 roku poinformowaliśmy, że Bruce cierpi na afazję, jego stan się pogorszył. Po roku udało się doprecyzować diagnozę – to otępienie czołowo-skroniowe. Niestety, problemy z komunikowaniem się były tylko symptomem choroby, z którą teraz się mierzy. Choć to bolesne, doznaliśmy ulgi, że wreszcie wiemy, co mu dolega. Ta bezlitosna choroba, o której wielu z nas nawet nie słyszało, może dotknąć każdego.
– fragment oświadczenia wydanego w lutym.
Bruce Willis nie poznaje już własnej matki
Ostatnio Wilfried Gliem, kuzynka mamy aktora, udzieliła wywiadu niemieckiemu tabloidowi „Bild”. Zdradziła, że stan Bruce’a pogarsza się bardzo szybko i aktor przestaje poznawać swoją najbliższą rodzinę. Bywa czasami agresywny.
Nie jest pewna, czy jej własne dziecko ją w ogóle rozpoznaje. Jest jakby spowolniony, bywa agresywny, nie da się już z nim prowadzić normalnej rozmowy. Ale to niestety standardowy stan przy tej chorobie.
– opowiadała Wilfried Gliem.
Czym objawia się choroba Willisa?
Demencja czołowo-skroniowa objawia się trudnościami w wysławianiu się, pogłębiającymi się zmianami w osobowości oraz brakiem kontrolowania emocji. Chory bardzo często nie panuje nad własnym zachowaniem, reaguje nieadekwatnie do sytuacji, zanika jego abstrakcyjne myślenie i krytyczna ocena działań. Niestety, otępienie czołowo-skroniowe należy do chorób nieuleczalnych – ze względu na nieodwracalne uszkodzenie komórek nerwowych medycyna nie jest w stanie zahamować rozwoju zaburzenia. Metody terapii ograniczają się więc jedynie do poprawy jakości życia chorego oraz jego bliskich, których choroba dotyka równie mocno.
Bruce Willis – legenda kina
Przypomnijmy, iż Bruce Willis najbardziej znany jest z produkcji takich jak seria „Szklana Pułapka”, „Pulp Fiction”, „Armageddon” czy „Kod Merkury”. Podczas wieloletniej filmowej kariery wielokrotnie nominowany był m.in. do Złotego Globu, który otrzymał ostatecznie za rolę w serialu „Na wariackich papierach”. W latach 1987-2000 pozostawał w związku małżeńskim z aktorką Demi Moore. W 2009 roku ożenił się ponownie z młodszą o ponad 20 lat Emmą Heming.
Polecamy również:
- Skromny nauczyciel zaśpiewał przebój Queen „Who Wants To Live Forever”: On musi wygrać ten program!
- Edyta Górniak i Sound’n’Grace wykonali poruszający cover przeboju „Hallelujah” dla Ukrainy [WIDEO]
- Phil Collins odrzucił rolę w filmie „Kevin sam w domu”! Tego mogliście o nim nie wiedzieć!
- „1899”: Maciek Musiał niczym Krzysztof Krawczyk zabiera nas „Parostatkiem w piękny rejs” [WIDEO]
- Uczestniczka „The Voice” w poruszającej w wersji hitu „I’ll Never Love Again”
Dodaj komentarz