Członkowie Kwiatu Jabłoni zdobyli się na szczere wyznanie. "To jest mocne"
Katarzyna i Jacek Sienkiewicz, tworzący zespół Kwiat Jabłoni, byli gośćmi podcastu WojewódzkiKędzierski. Muzycy otworzyli się przed prowadzącymi, opowiedzieli o dorastaniu oraz terapii, która nadal w pewnych kręgach pozostaje tematem tabu.
Kasia i Jacek Sienkiewicz zdobyli popularność jako muzyczny duet Kwiat Jabłoni. Rodzeństwo szturmem podbiło listy przebojów w największych rozgłośniach radiowych, a każdy ich kolejny utwór szybko staje się hitem. Swoją popularność duet wykorzystuje także w pozytywnych celach i nie boi się poruszać tematów, które nadal pozostają tabu.
Rozwiąż quiz o hitach lat 2000. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem…
Jakiś czas temu duet Kwiat Jabłoni gościł w podcaście WojewódzkiKędzierski. Rodzeństwo opowiadało o beztroskim dzieciństwie oraz o dorastaniu w domu ze sławnym ojcem, Kubą Sienkiewiczem, który jest liderem zespołu Czerwone Gitary. Jednocześnie Kasia i Jacek po raz kolejny otworzyli się na temat terapii, o której nie boją się otwarcie mówić przy swoich fanach.
Kasia Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie
Kuba Wojewódzki postanowił zapytać Kwiat Jabłoni o ich uczęszczanie na terapię. Doprecyzował, że jego zdaniem Kasia i Jacek są "ludźmi, którzy to opowiadają w tak refleksyjny sposób, że wiele osób otwiera się". Prowadzący zapytał gości o powody, przez które decydują się mówić otwarcie na temat swojej terapii.
Ja o tym mówię, dlatego że to dla mnie jest fascynująca przygoda. Rozmawianie o takich rzeczach z człowiekiem totalnie z zewnątrz, któremu mogę powiedzieć o wszystkim. Nie mam w sobie takiej misji, żeby uświadamiać ludzi, że to jest ekstra, chociaż trochę tak to wychodzi — powiedział Jacek.
Zobacz także: „Koszmar! Męczyła prawie pół godziny”. Amerykanie wściekli na Shakirę
Muzyk Kwiatu Jabłoni dodał także, że jego zdaniem w Polsce problem z uczęszczaniem na terapię istnieje z dwóch powodów. Pierwszy dotyczy wspominanego wcześniej tabu, które nadal tkwi w przekonaniu wielu Polaków. Drugi wynika z tego, że niektórzy terapeuci po prostu są "do bani" i tym samym zrażają do siebie pacjentów, którzy szukają u nich profesjonalnej pomocy i wsparcia.
Do rozmowy oprócz Jacka włączyła się także Kasia. Drugiemu głosowi Kwiatu Jabłoni zadano podobne pytanie. Wokalistka była jednak niechętna, aby podzielić się odpowiedzią z prowadzącymi. "To jest mocne pytanie. Może następne?" skontrowała, a następnie dodała, że aby na nie odpowiedzieć "musiałaby coś zmyślać...".
Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!