Czy produkty light faktycznie są takie lekkie? O tym musisz wiedzieć [PODCAST] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Czy produkty light faktycznie są takie lekkie? O tym musisz wiedzieć [PODCAST]

Czy produkty light faktycznie są takie lekkie? O tym musisz wiedzieć [PODCAST]

Dietetyczka Dr Hanna Stolińska była gościnią najnowszego odcinka podcastu Jerzego Telesińskiego „Lekko, czyli czas na zmiany”. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając produkty light? Koniecznie posłuchajcie rozmowy!

Często słyszymy, że produkty light pomogą nam w zdrowym życiu bez wyrzeczeń. Mało osób jednak zdaje sobie z tego sprawę, że ten „lekki” dopisek nie oznacza, że są one w stu procentach lepsze od tych, co go nie posiadają. Z tej nieświadomości wpadamy w pułapkę, która nas prowadzi w ślepe zaułki w drodze po dobre samopoczucie. W drugim odcinku podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” Jerzy Telesiński postara się dowiedzieć czy produkty light są nam tak naprawdę potrzebne i czy wspierają nas w dietetycznych staraniach.

Dietetyczka – Dr Hanna Stolińska – w rozmowie z Jerzym Telesińskim w podcaście Lekko, czyli czas na zmiany” odkryje prawdę na temat produktów light.

Czy „lekkie” produkty są naprawdę tak zdrowe, jak myślimy? Jakie chwyty stosują producenci przy produktach z dopiskiem light? Czy dzięki produktom light możemy stracić zbędne kilogramy?

Posłuchaj rozmowy z Dr Hanną Stolińską:

Na co musimy zwracać uwagę, wybierając produkty typu light?

  1. Produkty light zawierają 30% mniej wartości energetycznej od tych, które nie mają tego dopisku. Wśród nich możemy m.in. wyróżnić produkty o niższej zawartości cukru, tłuszczu lub soli. Obniżenie zawartości energetycznej w produkcie ma często związek z usunięciem z jego składu jednego składnika. Producent ma w obowiązku poinformować konsumenta, który składnik został zmieniony.
  2. Często w tego typu produktach są dodawane do składu sztuczne konserwanty, które mają zwiększyć atrakcyjność smaku. Oznacza to, że niekoniecznie są one tak lekkie dla naszego organizmu, na jakie się kreują.
  3. Produkty light są również kaloryczne, więc powinniśmy uważać, by nie spożywać ich w nadmiarze, jeżeli zależy nam na utracie masy ciała i deficycie kalorycznym w naszej diecie. Przykładowo produkty bez cukru posiadają większą ilością substancji słodzących np. aspartam czy acesulfam K.
  4. Mniejsza zawartość tłuszczu w produktach może utrudnić wchłanianie się witamin, które są rozpuszczalne w tłuszczach (A,D,E oraz K). Nasza gospodarka hormonalna potrzebuję tłuszczów po to, by prawidłowo funkcjonować.

Podcast „Lekko, czyli czas na zmiany”

Jerzy Telesiński porozmawia z ekspertami na tematy związane ze zdrowym stylem życia, z którym nie zawsze jest nam po drodze. W jego najnowszym podcaście „Lekko, czyli czas na zmiany” nie zabraknie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, w których odczarujemy fakty i mity na temat zdrowia i odżywiania.

Nowy odcinek podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” w każdy czwartek o godz. 19 na www.zloteprzeboje.pl, platformach streamingowych (Spotify, Apple Podcasts) oraz oficjalnym kanale YouTube Radia Złote Przeboje. Zapraszamy!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *