Dave Mustaine o początkach Metalliki. Tym zadziwił go James Hetfield » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Dave Mustaine o początkach Metalliki. Tym zadziwił go James Hetfield

Dave Mustaine o początkach Metalliki. Tym zadziwił go James Hetfield

Dave Mustaine od 40 lat przewodzi Megadeth, ale wcześniej był przy początkach Metalliki, w której był gitarzystą. W niedawnym wywiadzie wyznał czym najbardziej zaszokował go wokalista tej drugiej legendarnej kapeli – James Hetfield.

W 1983 r. Dave Mustaine założył thrash metalowe Megadeth. Do dziś jest w nim wokalistą i gitarzystą. Wcześniej jednak grał na gitarze prowadzącej w zespole Metallica.  

Został do niej przyjęty na początku 1982 r., kilka miesięcy po założeniu grupy. Nie zabawił tam jednak długo, bo już nieco ponad rok później wyrzucono go z powodu problemów z alkoholem. Na jego miejsce wszedł wówczas Kirk Hammett.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Mustaine był jednak współautorem kilku utworów z debiutanckiej, kultowej płyty Metalliki pt. „Kill ‘Em All”. W niedawnym wywiadzie gitarzysta wspominał początki legendarnego zespołu.

Dave Mustaine wspominał, czym Hetfield zadziwił go w Metallice 

Mustaine powiedział magazynowi „Metal Hammer”, że wokalista Metalliki James Hetfield wprawił go swego czasu w niemałe osłupienie. Było to w czasie, kiedy muzycy bezskutecznie poszukiwali gitarzysty rytmicznego, który wspomoże gitarzystę prowadzącego.  

Kiedy byłem w Metallice, grałem w pewnym sensie na poziomie Larsa Ulricha, ponieważ Lars wtedy wciąż jeszcze musiał szlifować grę na perkusji. Ale obejrzenie Jamesa Hetfielda grającego na gitarze po raz pierwszy było szokujące, ponieważ nie miałem wtedy pojęcia, że on umie grać – zaczął. 

Zobacz także: Elon Musk odpowiada na post Taylor Swift. Sugeruje, aby wrzucała swoje utwory na platformę X

Jak zaznaczył, nie mogli znaleźć odpowiedniego kandydata, dlatego wtedy Hetfield postanowił wziąć sprawy – a raczej gitarę – w swoje ręce.

Któregoś dnia po prostu znudziło nam się przesłuchiwanie gitarzystów, więc James wziął do ręki gitarę i zaczął grać. Ja wtedy powiedziałem: „Co do cholery? Jak możesz być usatysfakcjonowany byciem piosenkarzem, skoro grasz w ten sposób? Dlaczego nie być jednym i drugim?”. Zawsze uważałem, że jest naprawdę utalentowanym gitarzystą – spuentował Mustaine.

Jak zaznaczył, Hetlfield przeszedł w Metallice nieco podobną drogę jak on w kolejnym zespole. Był wokalistą, który niejako został zmuszony do objęcia roli gitarzysty rytmicznego. Z kolei Mustaine był w Megadeth gitarzystą prowadzącym, który zaczął dodatkowo śpiewać, bo nie znalazł odpowiedniego kandydata na frontmana.

Zobacz także: The Vaccines z kolejnym koncertem w Polsce. Lada chwila ruszy sprzedaż biletów

Nowy teledysk Metalliki 

W kwietniu była kapela Dave’a Mustaine’a, Metallica, wypuściła jedenasty album studyjny w karierze pt. „72 Seasons”. Jednym z singli została piosenka „Too Far Gone?”. Szybko podbiła serca fanów. Doczekała się dwóch teledysków. Drugi z nich pojawił się na YouTube kilka dni temu.

W materiale wideo wykorzystano nagrania ze stadionowego koncertu Metalliki 6 sierpnia w New Jersey. Polscy fani mogą zobaczyć, co czeka ich 5 i 7 lipca 2024 r., kiedy słynna kapela zagra na PGE Narodowym.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!