Duff McKagan wyda nowy album. Basista Guns N’ Roses zapowiada powstanie serialu o scenie Seattle  » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Duff McKagan wyda nowy album. Basista Guns N’ Roses zapowiada powstanie serialu o scenie Seattle 

Duff McKagan wyda nowy album. Basista Guns N’ Roses zapowiada powstanie serialu o scenie Seattle 

Duff McKagan na swoim koncie ma występy w wielu zespołach. W młodości, jak wielu młodych muzyków z Seattle był członkiem sceny punkowej. Od 1985 roku z przerwami jest basistą zespołu Guns N’ Roses. McKagan wydał dwa albumy solowe, a niebawem wydał dwa single, które promują nadchodzące wydawnictwo artysty. 

Duff McKagan przyszedł na świat w 1964 roku w Seattle. Muzyka była obecna w życiu artysty od najmłodszych lat. Jego ojciec śpiewał, a rodzeństwo grało na różnych instrumentach. Zanim zaczął grać na basie, jego brat nauczył go gry na gitarze. Jak wielu młodych muzyków z generacji X swoją karierę rozpoczynał od lokalnej sceny punkowej. Już wtedy w mieście aktywni byli członkowie popularnych później grup, jak Chris Cornell, wokalista Soundgarden czy Stone Gossard, obecnie gitarzysta Pearl Jam.

Zobacz także: Guns N’ Roses z nowym singlem. Fani będą wniebowzięci!

Nowy album basisty Guns N’ Roses

Kilka dni temu artysta wypuścił drugi singiel zatytułowany „Longfeather”, który promuje trzeci album studyjny basisty. Nagranie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród fanów, jak i krytyków muzycznych. Do współpracy przy nowym krążku Duff zaprosił między innymi Jerry’ego Cantrella, gitarzystę i założyciela jednej z legend „wielkiej czwórki” z Seattle – Alice in Chains. Panowie od lat są dobrymi przyjaciółmi, a basista Guns N’ Roses gościnnie zagrał na trzecim solowym albumie Cantrella z 2021 roku – „Brighetn”

Zobacz także:

Duff McKagan zapowiada powstanie serialu o scenie Seattle

Muzyk udzielił niedawno wywiadu magazynowi „Teraz Rock”, podczas którego poinformował, iż niebawem powstanie 5-6 odcinkowy serial dokumentalny o scenie muzycznej Seattle.

Zobacz także: Reedycja ostatniego albumu Nirvany. Aż 53 niepublikowane nagrania ujrzą światło dzienne!

Tym razem będzie on dotyczył nie lat 90. kiedy to Seattle zawładnęło światową sceną muzyczną za sprawą grunge’u, a będzie on traktował o tym, jak wyglądała scena muzyczna tego położonego na północy USA miasta, zanim świat o nim usłyszał. Muzyk stwierdził, iż nakręcenie tego serialu wymaga niemałej odwagi, jednak zauważył, iż realizatorzy do udziału w produkcji zaprosili ciekawych ludzi związanych ze sceną Seattle.

Zobacz także: The Rolling Stones nagrali kolejną płytę? Mick Jagger zdradził szczegóły

Nowy album studyjny Duff McKagana na rynku ukaże się już 20 października.