Eurowizja Junior 2023 zbliża się wielkimi krokami. Będzie kolejny sukces? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Eurowizja Junior 2023 zbliża się wielkimi krokami. Będzie kolejny sukces?

Eurowizja Junior 2023 zbliża się wielkimi krokami. Będzie kolejny sukces?

Maja Krzyżewska to tegoroczna reprezentantka Polski na Eurowizji Junior. Młodziutka artystka poleciała w niedzielę do Nicei, gdzie odbędzie się popularny, muzyczny konkurs. Czy jej występ zachwyci publiczność? Przekonamy się o tym już wkrótce!

Eurowizja Junior 2023 zbliża się wielkimi krokami, a my dowiedzieliśmy się jakiś czas temu, kto będzie reprezentował nasz kraj. Maja Krzyżewska ma zaledwie 12 lat i głos jak dzwon! Widzowie mogą ją kojarzyć z muzycznego show „The Voice Kids”. Czy spełni się nasz sen i artystka zapewni Polsce trzecie już zwycięstwo w konkursie?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Zobacz także: Roznegliżowany Michał Szpak w kryształowej masce. Ta okładka wzbudza emocje!

Eurowizja Junior 2023. Polska reprezentantka poleciała już do Francji

W niedzielę 24 września odbył się finałowy odcinek Szansy na Sukces. Zwycięzca miał dostąpić zaszczytu reprezentowania Polski w finale Eurowizji Junior 2023. Udało się to Mai Krzyżewskiej, która już 26 listopada wystąpi podczas 21. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W tym roku Polska wystartuje w nim już po raz dziesiąty. Tym razem o zwycięstwo powalczą reprezentanci 16 państw, wśród których znalazły się między innymi PortugaliaUkraina, WłochyHiszpaniaWielka Brytania, a także debiutująca w rywalizacji Estonia.

Zwycięzcą ubiegłorocznego, 20. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior został Lissandro z piosenką „Oh Maman!”. Młody artysta otrzymał 203 punkty, co pozwoliło mu prześcignąć Armenię i Gruzję, które również znalazły się na podium. Gospodarzem tegorocznych zmagań została Francja, którą reprezentował. Wokalne zmagania młodych piosenkarzy odbędą się w Nicei. Nasza reprezentantka – Maja Krzyżewska, wyleciała z Polski w niedzielę, aby dobrze przygotować się do występu. Najbliższy tydzień spędzi na intensywnych próbach i szlifowaniu swojego wokalu.

Zobacz także: Szok w „The Voice of Poland”. Tego nikt się nie spodziewał

Eurowizja Junior 2023 rozpocznie się 26 listopada o godzinie 16.00. Transmisję z tego wydarzenia będziemy mogli obejrzeć na kanale TVP1, a także za pośrednictwem serwisu YouTube. Konkurs potrwa szacunkowo około trzech godzin.

Zobacz także: Nieprawdopodobne, co zrobiła na scenie „The Voice Senior”. Maryla Rodowicz nie wytrzymała! Widzieliście? 

Kim jest tegoroczna reprezentantka Polski – Maja Krzyżewska?

Maja Krzyżewska dała się poznać jako uczestniczka szóstej edycji muzycznego show dla dzieci – „The Voice Kids”. W trakcie „przesłuchań w ciemno”, wykonała piosenkę Marcina Maciejczaka – „Jak gdyby nic”. W jej stronę odwróciły się dwa trenerskie fotele – Tomsona i Barona, a także Cleo. Dziewczynka zdecydowała się kontynuować muzyczną podróż u boku blondwłosej jurorki.

Ciekawostkę może stanowić fakt, że Maja Krzyżewska śpiewa już od… 4. roku życia! Mama dziewczynki zapisała ją wówczas do zespołu muzycznego, gdzie pociecha szlifowała swój wokalny kunszt. Co więcej, nastolatka podjęła naukę gry na pianinie, a swój głos szkoli w Studiu Piosenki Świetlik w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Zobacz także: Tym Marina Łuczenko i Wojciech Szczęsny zaskoczyli internautów. „Może za wcześnie…”

Młoda piosenkarka wystąpi na Eurowizji z piosenką „I Just Need a Friend”, autorstwa Patryka Kumóra, Dominika Buczkowskiego-Wojtaszka i Carlę Fernandes. Posłuchajcie sami. Ma szansę na zwycięstwo?

Zobacz także: Niewiarygodne co zrobiła Doda i Smolasty! Biją wszystkich na głowę

Czy planujesz oglądać Eurowizję Junior 2023?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!