"Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023". Pierwsi finaliści. Tak śpiewają Daria i Leon » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023”. Pierwsi finaliści. Tak śpiewają Daria i Leon

„Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023”. Pierwsi finaliści. Tak śpiewają Daria i Leon

Wystartowała kolejna edycja programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023”. 3 września w TVP2 wyemitowano pierwszy odcinek telewizyjnego show, którego uczestnicy walczą o możliwość reprezentowania Polski podczas tegorocznego Konkursu Piosenki dla Dzieci. Znamy nazwiska pierwszych dwojga finalistów.

Na antenę telewizyjnej Dwójki wrócił program „Szansa na sukces. Eurowizja Junior”. Po raz piąty jego uczestnicy na oczach widzów będą konkurować o udział w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Za nami pierwszy z trzech odcinków eliminacyjnych.

Szansa na sukces. Eurowizja Junior – nowa edycja

Szansa na Sukces to popularne talent show, które otworzyło drogę do sławy już niejednemu artyście. Program zagościł na antenie TVP w 1993, a jego pierwszym prowadzącym był dziennikarz Wojciech Mann. W 2019 roku show powróciło do ramówki telewizyjnej Dwójki po siedmioletniej przerwie, a jego gospodarzem został Artur Orzech. Obecnie prowadzącym programu jest Marek Sierocki.

Zobacz także: Oliwia Skrzypczyk wystąpiła w “The Voice of Poland”. Jest córką znanej wokalistki

Specjalna seria programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior” ma na celu wyłonienie młodego talentu, który będzie reprezentować nasz kraj podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. 3 września wyemitowano pierwszy z czterech odcinków eurowizyjnego cyklu. W roli prowadzącego wystąpił Aleksander Sikora. Tematem przewodnim były światowe hity, a o udział w finale walczyło siedmioro wykonawców:

  1. Elena Popowicz z piosenką Euphoria szwedzkiej piosenkarki Loreen
  2. Miłosz Zarzeka z piosenką Color Of Your Life Michała Szpaka
  3. Daria Malicka z piosenką Easy On Me Adele
  4. Leon Olek z piosenką Counting Stars zespołu OneRepublic
  5. Hania Adamczyk z piosenką Somebody Sary James
  6. Oliwia Majewska z piosenką Snap Rosy Linn
  7. Patrycja Kulicka z piosenką If I Were Sorry Fransa

„Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023” – finaliści pierwszego odcinka

Jury, w którego składzie zasiadali Marek Sierocki, reprezentantka Polski z Eurowizji Junior 2021, Sara James, oraz członkinie zespołu Tulia, wyłoniło dwoje artystów, którzy powalczą o udział w tegorocznym Konkursie Piosenki. Do finału awansowali Leon Olek i Daria Malicka – zdobywczyni Złotego Biletu. O krok od zwycięstwa znalazł się Miłosz Zarzeka, któremu jurorzy przyznali wyróżnienie.

Zobacz także: Zbigniew Hołdys zauroczył się mamą Ralpha Kamińskiego? Zamieścił wspólne zdjęcie

Kim jest Leon Olek?

Pierwszy finalista serii „Szansa na sukces. Eurowizja Junior” jest znany telewidzom z innego programu TVP – „The Voice Kids”. Dwunastolatek wziął udział w szóstej edycji show, w której pod okiem trenera Dawida Kwiatkowskiego udało mu się dotrzeć do finału. Na co dzień Leon uczy się w klasie fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnowie Podgórnym.

Kim jest Daria Malicka?

Złoty Bilet do finału przyznano Darii Malickiej. Trzynastolatka także wystąpiła w szóstej edycji programu „The Voice Kids”. Jako członkini drużyny Tomsona i Barona udało jej się dotrzeć do etapu bitew. Młoda piosenkarka uczy się gry na gitarze i śpiewu w Młodzieżowym Domu Kultury.

Zobacz także: Doda szczerze o pracy artystów. „Potem bywamy przewrażliwieni” 

Eurowizja Junior 2023 – kiedy odbędzie się konkurs?

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się już po raz dwudziesty pierwszy. Weźmie w nim udział udział 16 państw, wśród których znalazły się między innymi Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Portugalia, Ukraina oraz debiutująca w zmaganiach Estonia. Gospodarzem Eurowizji Junior będzie Francja, a hasłem przewodnim Heroes, czyli Bohaterowie. Rywalizację młodych artystów będzie można oglądać w niedzielę 26 listopada 2023 roku.