„Face It Alone”: Zespół Queen zapowiada nowy utwór, który nagrał z Freddiem Mercurym »
Strona Główna > „Face It Alone”: Zespół Queen zapowiada nowy utwór, który nagrał z Freddiem Mercurym

„Face It Alone”: Zespół Queen zapowiada nowy utwór, który nagrał z Freddiem Mercurym

Dzięki piosenkom zespołu Queen, Freddie Mercury dla słuchaczy jest wciąż żywy. Teraz poczujemy to jeszcze bardziej przy premierze nowej piosenki „Face It Alone”.

Fani zespołu Queen mają prawdziwy powód do radości. Zespół ogłosił premierę piosenki „Face It Alone”. O premierze nowej piosenki zespół poinformował już w czerwcu. Jednak dopiero teraz poznaliśmy szczegóły.

Zespół wówczas poinformował o tym, że znaleźli jedną z perełek Freddiego Mercury’ego, o której całkowicie zapomnieli. Utwór powstał podczas sesji do albumu „The Miracle”. Zapowiedzieli wtedy, że najprawdopodobniej wydadzą go we wrześniu.

Odkryliśmy mały klejnot od Freddiego, o którym w pewnym sensie zapomnieliśmy przez te wszystkie lata. To naprawdę wspaniałe! Nagranie pochodzi z czasów pracy nad albumem „The Miracle – Mówił Roger Tylor

Choć zespół długo stronił od próby naprawienia tego kawałka, w końcu się udało, a inżynierowie, z którymi współpracują, oznajmili, że jest to możliwe, tak o tym mówił Brian May:

Patrzyliśmy na nią wiele razy i myśleliśmy: „O nie, nie możemy tego uratować”. Ale pewnego dnia stwierdziliśmy, że może zaryzykujemy, a nasz zespół inżynierów powiedział: „Ok, możemy to zrobić”. To jest jak zszywanie kawałków razem. Ale jest to piękny, wzruszający kawałek

„Face It Alone” – Queen

Oficjalna premiera piosenki odbędzie się 13 października, czyli już za 6 dni! Fani zespołu mogą odliczać. Kawałek został nagrany przy okazji nagrywania albumu „The Miracle”, Freddie Mercury wówczas podczas jednego z wywiadu wyznał, że podczas nagrywania albumu powstało 30 utworów, a niektóre z nich były planem B. Wielu fanów zdawało sobie sprawę o istnieniu tego utworu, w końcu doczekają się również premiery.

Polecamy również: