Fani Dire Straits zacierają ręce. Premiera ogromnego boxsetu » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Fani Dire Straits zacierają ręce. Premiera ogromnego boxsetu

Fani Dire Straits zacierają ręce. Premiera ogromnego boxsetu

Na fanów Dire Straits czeka nie lada gratka. Już w listopadzie będą mogli kupić obszerny zestaw zawierający archiwalne nagrania z występów na żywo słynnej grupy. Co się na nim znajdzie?

Dire Straits to jeden z zespołów, które w największym stopniu definiowały rocka i blues rocka w latach 80. Ich niewątpliwe zasługi dla muzyki zostały docenione wprowadzeniem brytyjskiej grupy do Rock & Roll Hall of Fame.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Bogata kariera Dire Straits

Dire Straits w 1977 r. założyli wokalista i gitarzysta Mark Knopfler, jego brat, gitarzysta Dave Knopfler, basista John Illsley oraz perkusista Pick Withers. Kapela działała do 1995 r. Przy czym jedynie frontaman i basista pozostali w niej do samego końca.

Legendarna kapela mieszała rocka z bluesem, folkiem, jazzem, a nawet country. Wydała łącznie sześć albumów studyjnych, które sprzedały się w nakładzie ponad 100 mln egzemplarzy. Zgarnęła też wiele nagród, w tym cztery statuetki Grammy, trzy Brit Awards i dwie MTV Music Awards.

Największe uznanie i sukces komercyjny przyniosła zespołowi płyta „Brothers In Arms” z 1985 r. Brytyjczycy słynęli też ze świetnych koncertów. Teraz po raz kolejny będzie się można o tym przekonać dzięki nie lada gratce dla fanów, czyli zestawie zawierającym archiwalne koncertowe wykonania grupy

Zobacz także: Mick Jagger szczerze o streamingu i obecnym brzmieniu Stonesów

Boxset z archiwalnymi nagraniami koncertowymi Dire Straits 

Już 3 listopada polską premierę będzie miało wydawnictwo „Dire Straits. Live 1978-1992”. To zestaw LP w postaci 12 winyli i 8 płyt CD zawierających koncertowe nagrania Dire Straits.  

W boxsecie są zremasterowane i rozszerzone o dłuższe wersje utworów oraz niepublikowane wykonania albumy koncertowe grupy: „Alchemy” z 1984 r., „On The Night” z 1993 r. i „Live At The BBC” z 1995 r. oraz EP-ka „Encores” z 1993 r.  

Zobacz także: U2 powraca z nowym utworem. Dali niezapowiedziany koncert na ulicach Las Vegas

Dzięki temu fani będą mogli usłyszeć na „Alchemy” niepublikowane wcześniej koncertowe wykonania. Chodzi o „Industrial Disease”, „Love Over Gold” i „Twisting By The Pool”; a na „On The Night”: „Tunnel Of Love”, „Telegraph Road”, „Two Young Lovers”, „When it Comes To You”, „I Think I Love You Too Much” a także „Sultans Of Swing”. 

Ponadto na miłośników Dire Straits czeka też niepublikowany wcześniej materiał z występu na żywo w The Rainbow Theatre z 1979 r. i wykonania następujących piosenek: 

 1. „Down To The Waterlin” 
 1. „Six Blade Knife” 
 1. „Once Upon A Time In The West” 
 1. „Lady Writer” 
 1. „Lions”
 1. „Sultans Of Swing” 
 1. „Les Boys”
 1. „Portobello Belle” 
 1. „News”
 1. „What’s The Matter Baby?” 
 1. „Setting Me Up”
 1. „In The Gallery” 
 1. „Solid Rock”
 1. „Southbound Again” 
 1. „Where Do You Think You’re Going?” 
 1. „Wild West End”
 1. „Twisting By The Pool” 
 1. „Good Morning Little Schoolgirl” 
 1. „That’s Alright Mama”
 1. „Nadine”  
 1. „Keep On Knocking”

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!