HBO MAX: nowości filmowe, których nie możesz przegapić w pierwszej połowie lutego » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > HBO MAX: nowości filmowe, których nie możesz przegapić w pierwszej połowie lutego

HBO MAX: nowości filmowe, których nie możesz przegapić w pierwszej połowie lutego

Listopad w HBO Max to kolejna porcja premier filmowych. Będą wśród nich tytuły komediowe, obyczajowe czy kryminalne. Historie, po których łezka zakręci się w oku, ale także takie, które zmrożą krew w żyłach.

Zwrotnik przemocy” (1.02)

Moses był niemowlęciem, kiedy nielegalnie przybył na francuską wyspę Majottę. Wychowany przez francuską pielęgniarkę, jest teraz 13-letnim chłopcem, którego niektórzy miejscowi się boją, ponieważ ma różnokolorowe oczy, nazywane „oczami diabła”. Po nagłej śmierci matki, w obawie przed deportacją, trafia do slumsów, w których mieszkają całkowicie porzucone przez społeczeństwo dziesiątki samotnych dzieciaków. Podążając za przywódcą gangu Bruce’em, Moses musi przyjąć kodeksy działania grupy, aby przeżyć.

Mgnienia miłości” (3.02)

Dzielnica Port Richmond w Filadelfii, trudna okolica, w której mieszają się kultury, ale nadal obowiązuje prawo ulicy. Młody Frankie marzy o lepszym życiu i stara się zapewnić normalność swojemu nastoletniemu siostrzeńcowi. Wierzy też, że uda im się uciec z pułapek drobnych przestępstw i uzależnień, w które wpadł jego ojciec. Kiedy Frankie spotyka Jane, głuchoniemą dziewczynę z zamożnej rodziny, nagle odżywa w nim nadzieja na miłość i lepsze życie. Wcześniej jednak musi spróbować uciec od kłopotów ulicy i wpływu starszej siostry.

Świnka” (3.02)

Nastoletnia Sara ma nadwagę, która czyni z niej cel nieustannego zastraszania. Wieczorem w hiszpańskim miasteczku dziewczyna ukrywa się w sklepie mięsnym swoich rodziców. Ucieka przed kliką kapryśnych rówieśniczek, które dręczą ją na miejskim basenie. Niespodziewanie dziewczyny zostają brutalnie porwane przez nieznajomego, który odjeżdża z nimi swoim vanem. Kiedy policja zaczyna zadawać pytania, Sara milczy. Zaintrygowana nieznajomym, jest rozdarta między chęcią ujawnienia prawdy a ochroną mężczyzny, który ją uratował.

W nieskończoność” (5.02)

Evan McCauley posiada umiejętności, których nigdy się nie uczył, oraz wspomnienia z miejsc, których nigdy nie odwiedził. Mężczyzna jest na skraju załamania nerwowego, ale z pomocą przychodzi mu tajna grupa. Jej członkowie informują go, że jego wspomnienia mogą być prawdziwe – ale pochodzą z wielu poprzednich wcieleń. Wprowadzają Evana do niezwykłego świata, w którym kilku utalentowanych ludzi otrzymuje możliwość ciągłego odrodzenia. Evan musi współpracować z grupą, aby odblokować odpowiedzi w swoich wspomnieniach i ocalić ludzkość przed mężczyzną (Chiwetel Ejiofor), który chce zniszczyć świat, aby w końcu powstrzymać przeklęty cykl reinkarnacji.

Wszystko, co żyje” (8.02)

Dwóch braci prowadzi ptasi szpital w New Delhi w Indiach, gdzie ratuje ranne kanie czarne. W jednym z najbardziej zaludnionych miast na świecie, gdzie krowy, szczury, małpy, żaby i wieprze przepychają się z ludźmi, mężczyźni opiekują się tysiącami hipnotyzujących stworzeń, które codziennie spadają z duszącego się od smogu nieba. W miarę nasilania się zanieczyszczenia środowiska i niepokojów społecznych, opowieść o relacji między braćmi a zaniedbanymi ptakami tworzy poetycką kronikę upadającego ekologicznie miasta i pogłębiających się podziałów społecznych.

T2 Trainspotting” (10.02)

Renton (Ewan McGregor) zbudował sobie małą stabilizację. Wyzwolił się z nałogu, ma piękną żonę i dobrą pracę. Pewnego dnia postanawia wybrać się w sentymentalną podróż do Edynburga. Po przybyciu na miejsce zaczyna odwiedzać dawnych kumpli. Okazuje się, że Spud (Ewen Bremner) w dalszym ciągu walczy z uzależnieniem, Simon (Jonny Lee Miller) robi szemrane interesy, a Begbie (Robert Carlyle) nadal ma problemy z prawem. Co przyniesie im spotkanie po latach? Laureat Oscara Danny Boyle (Slumdog. Milioner z ulicy, 127 godzin) powraca z drugą częścią swojej brawurowej opowieści o zagubionych w życiu mieszkańcach Edynburga. Trainspotting zyskał w latach dziewięćdziesiątych status dzieła kultowego. Nakręcony na podstawie powieści Irvinga Welsha obraz bezbłędnie chwytał ducha czasów i pokazywał pokolenie niemających pomysłu na przyszłość, pogrążonych w nałogach dwudziestolatków. Teraz twórcy biorą na warsztat m.in. media społecznościowe, gentryfikację, fundusze europejskie oraz problem imigrantów

Piotruś Królik” (11.02)

Piotruś Królik (James Corden) wraz z rodziną mieszka w norze, która znajduje się nieopodal ogrodu warzywnego starego Pana McGregora (Domhnall Gleeson). Niepokorny i ciekawski królik każdego dnia podejmuje ryzyko i wkrada się na działkę, skąd wynosi pyszne warzywa. W końcu jego potyczka z panem McGregorem przechodzi na zupełnie nowy poziom… Tym razem gra toczy się o serce kochającej zwierzęta sąsiadki (Rose Byrne). Szalona komedia o przygodach niepoprawnego królika inspirowana książką autorstwa Beatrix Potter. Na jej twórczości nieprzerwanie od 1902 roku wychowują się kolejne pokolenia dzieciaków. Reżyser Will Gluck (To tylko seks) bierze na warsztat ponadczasową opowieść i tworzy pocieszny film dla małych i dużych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *