Igor Herbut zdradza znaczenie nazwy LemON. Nie chodzi o cytrynę
Strona Główna > Igor Herbut ujawnia prawdziwe znaczenie nazwy LemON. Nie chodzi o cytrynę!

Igor Herbut ujawnia prawdziwe znaczenie nazwy LemON. Nie chodzi o cytrynę!

Igor Herbut to wokalista i założyciel zespołu LemON. Choć wiele osób myśli, że nazwa grupy nawiązuje do cytryny, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. W najnowszym wywiadzie Igor Herbut zdradził jej prawdziwe znaczenie i to, jak zrodził się ten pomysł!

Igor Herbut to artysta pochodzenia łemkowskiego. Muzykę ma we krwi. Swój talent chciał szlifować również na studiach. W 2010 roku wybrał więc wydział artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie rozpoczął naukę na kierunku jazz i muzyka estradowa. Rok później zdecydował się na przygodę w programie „Must be the music” i jego kariera z zespołem LemON zaczęła się na dobre.

Zobacz także: Cała Polska pokochała jej śmiech. Nowe nazwisko trudno wymówić

Co oznacza nazwa zespołu LemON?

W rozmowie z serwisem „Co za tydzień” Igor Herbut opowiedział o swoim albumie „Chrust”. To jego debiutancki album studyjny, który wszedł na rynek nakładem wytwórni muzycznej Agora. Jak wyznał wokalista, inspiracją do stworzenia solowej płyty był m.in. jego syn, Kai. Przyjście na świat chłopca popchnęło artystę do tworzenia „jaśniejszej muzyki i znalezienia odwagi, do zrobienia czegoś solo”.

Dzięki najnowszej twórczości Igor Herbut jest inaczej postrzegany na rynku muzycznym. Teraz postawił tylko na siebie, bo jak przyznał, zespół LemON był zbiorem myśli i twórczości wielu ludzi. Przy okazji wspomniał o nazwie zespołu, która „brzmi trochę jak disco polo”. Muzyk wyznał, że wcale nie chodzi o cytrynę, która po angielsku to właśnie „lemon”.

Zobacz także: Edyta Górniak miała śpiewać dla Bonda! Ten utwór stworzyła pod film

Wydawałoby się, że to chodzi o cytryny, a nie, bzdura. (…) Pod tym kryje się głębsza historia, bo „Lem” znaczy „tylko”, a „ON” – „włącz”, „tylko włącz”, zobacz, zrozum, o co mu chodzi, dlaczego ten gość śpiewa w dziwnym języku [łemkowskim – red.].

Płyta „Chrust” Igora Herbuta

Wokalista wylansował z grupą LemON wiele przebojów. Najsłynniejsze to „Napraw”, „Scarlett” czy „Jutro”. Samodzielnie stworzył album „Chrust”, który ukazał się w 2020 roku. Płyta zawiera 14 utworów, m.in. „Wdzięczność”, „Miłość i mleko” czy „Jasny”. – Stworzyłem „Chrust”, mój pierwszy solowy album, który jest osobną wyspą do tego, co robię z LemON. (…) „Chrust” zrobiłem bardzo po swojemu – opowiedział serwisowi.

Zobacz także: Freddie Mercury urodził się na drugim końcu świata. Wielu fanów nie miało pojęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *