Jak polubić się z jedzeniem? Ważne wskazówki od Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr [PODCAST] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jak polubić się z jedzeniem? Ważne wskazówki od Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr [PODCAST]

Jak polubić się z jedzeniem? Ważne wskazówki od Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr [PODCAST]

Katarzyna Błażejewska-Stuhr była gościnią najnowszego odcinka podcastu Jerzego Telesińskiego „Lekko, czyli czas na zmiany”. Koniecznie posłuchajcie rozmowy!

Jedzenie tak jak woda niezbędne jest dla nas do prawidłowego funkcjonowania. Bez niego trudno jest nam mieć siłę, by najzwyczajniej w świecie żyć. Zdawałoby się, że tak podstawowa czynność, jak jedzenie powinna być dla nas źródłem nieskończonej przyjemności i siły do realizacji naszych najbardziej skrytych marzeń. W siódmym odcinku podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” Jerzy Telesiński spróbuje dowiedzieć się od Katarzyny Błaźejewskiej-Stuhr co sprawia, że rezygnujemy z radości płynącej z jedzenia oraz dlaczego tak uzależniamy się od niego, gdy chcemy uciec od emocji.

Katarzyna Błażejewska-Stuhr – w rozmowie z Jerzym Telesińskim w podcaście Lekko, czyli czas na zmiany” odkryje, jaką rolę w naszym życiu powinno odgrywać jedzenie.

Kiedy jedzenie staje się naszą obsesją?  Czy można uzależnić się od zdrowego jedzenia? Dlaczego próbujemy radzić sobie z emocjami przy pomocy jedzenia? 

Posłuchaj rozmowy z Katarzyną Błażejewską-Stuhr:

Jak sprawić, żeby jedzenie stało się dla nas przyjemnością?

  1. Odróżniamy głód emocjonalny od fizycznego i staramy się jeść wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujemy, a nie gdy umysł nam podpowiada, że to jest właśnie ten moment.
  2. Pracujemy nad swoimi emocjami i dążymy do tego, by nie zastępować ich jedzeniem. Uczymy się rozpoznawać, jak aktualnie się czujemy i staramy się przeżyć swoje emocje w zgodzie ze sobą.
  3. Szukamy własnych sposobów, by odżywiać się zdrowo, ale też staramy się przy tym nie popaść w obsesję, bo jedzenie ma być dla nas przyjemnością, a nie karą.
  4. Staramy się pić wodę, bo czasem okazuje się, że jesteśmy spragnieni, a nie głodni, a nasz organizm potrzebuje nawodnienia.

Podcast „Lekko, czyli czas na zmiany”

Jerzy Telesiński porozmawia z ekspertami na tematy związane ze zdrowym stylem życia, z którym nie zawsze jest nam po drodze. W jego najnowszym podcaście „Lekko, czyli czas na zmiany” nie zabraknie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, w których odczarujemy fakty i mity na temat zdrowia i odżywiania.

Nowy odcinek podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” w każdy czwartek o godz. 19 na www.zloteprzeboje.pl, platformach streamingowych (Spotify, Apple Podcasts) oraz oficjalnym kanale YouTube Radia Złote Przeboje. Zapraszamy!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *