Owsiak: "Mam zamknąć festiwal?!". To był zapalnik » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Owsiak: „Mam zamknąć festiwal?!”. To był zapalnik

Owsiak: „Mam zamknąć festiwal?!”. To był zapalnik

Jerzy Owsiak przywitał ze sceny fanów muzyki w drugim dniu Pol’and’Rock Festivalu 2023. Mówił o bezpieczeństwie, „przyjaźni, miłości i muzyce”, ale również o Polsce oraz nadchodzących wyborach. Gdy jeden z uczestników imprezy zlekceważył apel Owsiaka, ten nagle wypalił: „Mam zamknąć festiwal?!”. Po chwili dorzucił już z uśmiechem: „No! To się pilnujcie”.

Pol’and’Rock Festival 2023 trwa w najlepsze. Setki tysięcy uczestników doskonale bawią się przy muzycznych brzmieniach na lądowisku Czaplinek-Broczyno w Zachodniopomorskiem. Choć pogoda bywa kapryśna, Jerzy Owsiak stara się za wszelką cenę dogodzić festiwalowiczom. Ci doceniają jego inicjatywy i przy każdej okazji tłumnie gromadzą się pod główną sceną.

Zobacz także: Undercover Festival coraz bliżej! Wiemy, kto zagra. Zobacz line-up

W piątek 4 sierpnia główny organizator Pol’and’Rock Festivalu oraz współzałożyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponownie zachęcał młodych ludzi do udziału w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Zrobił to chwilę po rozpoczęciu transmisji na żywo w sieci. Apel mogli więc usłyszeć nie tylko zgromadzeni, ale również tysiące internautów, śledzących media społecznościowe Pol’and’Rock Festivalu podczas 29. edycji wydarzenia.

Owsiak apeluje i zwraca uwagę uczestnikom Pol’and’Rock Festivalu

Na początku Jerzy Owsiak wspomniał o trudnych warunkach pogodowych. Przypomnijmy, że z powodu wichury w czwartkowe popołudnie doszło do zawalenia się jednej z konstrukcji na terenie festiwalu. Media informowały o trzech poszkodowanych osobach [CZYTAJ SZCZEGÓŁY]. – Razem możemy to pokonać – zapewniał Owsiak, przypominając o zasadach bezpieczeństwa.

To, co się wczoraj wydarzyło na przywitaniu festiwalu, jest czymś niezwykłym. Poniósł to cały świat. Pokazaliśmy, że możemy niezwykle radośnie tworzyć ten kawałek ziemi. Jest niebywały porządek, jest niebywała grzeczność. Umyliście ręce? Pokażcie! – zwracał się do festiwalowiczów Jerzy Owsiak. – Wszyscy artyści są zachwyceni tym, co tutaj się dzieje – mówił z uśmiechem na ustach.

„Jak nie pójdziecie na wybory, kopa w cztery litery”

Pamiętajcie o tym, o czym mówiliśmy wczoraj. Przez te trzy dni tworzymy taką utopijną trochę Polskę. Ale dzisiaj na ASP (Akademii Sztuk Przepięknych – przyp. red.) padły bardzo piękne słowa: „Zróbmy na jesieni wiosnę”. A więc zróbmy wszystko, aby ten kraj był taki przez 365 dni, żeby ten kraj się tulił do siebie, żeby ten kraj przytulał tych, którzy nawet mają skrajnie obce od nas pomysły na świat. Żeby ten kraj był tolerancyjny i żeby czerpał z nas – apelował Jerzy Owsiak.

Zobacz także: Nieprawdopodobne, co zrobił Panasewicz! Owsiak nie wytrzymał

Nie ma takiej chmury czarnej, której się nie da przegonić – przypominał.

Zobacz także: Pierwsi festiwalowicze już na Pol’and’Rock Festival 2023! Przywitał ich deszcz

Ten festiwal ma jedną opowieść, a tą opowieścią jest „przyjaźń, miłość, muzyka” – mówił organizator Pol’and’Rock Festivalu, prosząc o niewznoszenie jakichkolwiek obraźliwych okrzyków, niezależnie od poglądów.

Zobacz także: Pol’and’Rock Festival 2023. Kto zagra na dużej scenie? Harmonogram, godziny, daty

Jeszcze raz Wam powtórzę. Jak nie pójdziecie na wybory, kopa w cztery litery. To powinien być obowiązek, Wasz obowiązek. Na kogo, to jest Wasza sprawa, ale musicie iść.

Tuż pod sceną znalazła się osoba, która nie wzięła do serca przesłania Owsiaka. Gdy ten usłyszał niecenzuralny okrzyk pod adresem partii rządzącej, momentalnie zareagował. – Powiedziałem, nie rób tego, bo właśnie w tym momencie… Mam zamknąć festiwal?! – krzyknął Jerzy Owsiak. – No! To się pilnujcie – dodał błyskawicznie, widząc i słysząc żywą reakcję publiczności.

Kilka minut później na scenie byli już tylko artyści, a przed nią – fantastyczna atmosfera Pol’and’Rock Festivalu. Zobaczcie sami!

Zobacz także: Pol’and’Rock Festival 2023. Kto wystąpi na małej scenie? Harmonogram, godziny, daty