Koronacja Karola III. Dostał prezent od papieża Franciszka
Strona Główna > Karol III dostał prezent od papieża. Jest bardzo osobisty

Karol III dostał prezent od papieża. Jest bardzo osobisty

Koronacja Karola III zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji papież Franciszek wręczył przyszłemu królowi Wielkiej Brytanii wyjątkowy prezent. Co otrzymał Karol III?

Koronacja Karola III zaplanowana jest na 6 maja 2023 roku. To właśnie tego dnia w Opactwie Westminsterskim w Londynie, następca Elżbiety II oficjalnie zasiądzie na tronie. Trwają burzliwe przygotowania do uroczystości koronacyjnych króla Karola III.

W dniu koronacji Karola III zapraszamy na program specjalny na antenie Radia Złote Przeboje. Poprowadzi go od 11:00 Marzena Rogalska. Do usłyszenia 6 maja!

Zobacz także: Brian May otrzymał tytuł szlachecki. Król Karol III nie powstrzymał się żartu

Z okazji zbliżającego się wydarzenia papież Franciszek postanowił wręczyć monarsze wyjątkowy prezent. Brytyjskie media donoszą o „osobistym” upominku. Co to takiego? „The Telegraph” pisze o „dwóch fragmentach z Prawdziwego Krzyża”.

Chodzi o krucyfiks, który miał zostać użyty podczas ukrzyżowania Jezusa. „Osobisty prezent od papieża Franciszka dla Jego Królewskiej Mości” przekazali królowi Karolowi III przedstawiciele Watykanu. Wydarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu w Kaplicy Królewskiej w Pałacu św. Jakuba.

Koronacja Karola III

Wyjątkowy prezent od papieża dla Karola III zostanie użyty podczas koronacji zaplanowanej na 6 maja. Monarcha miał poprosić o włączenie ofiarowanych mu relikwii do nowego krzyża procesyjnego. Zamówił go dla Kościoła w Walii. Chciał w ten sposób uczcić jego stulecie.

Zobacz także: Ukochane psy corgi były przy Elżbiecie II od dzieciństwa. Teraz zostały same [GALERIA]

Nowy Krzyż Walii ma stać na czele procesji koronacyjnej Karola III w Opactwie Westminsterskim. Wykonano go z walijskich materiałów łupków, drewna, a także pochodzącego z recyklingu srebra z królewskiej mennicy w Llantrisant.

Jak podkreślają brytyjskie media i lokalni duchowni, ceremonia, którą zaplanowano na 6 maja, ma głównie charakter religijny. Poprowadzi ją arcybiskup Canterbury Justin Welby. Duchowny porównał wydarzenie do święceń kapłańskich.

Zobacz także: Dawid Kwiatkowski chce uciec z kraju? Przekazał to w piosence

Wydarzenia z koronacji Karola III będzie można śledzić na stronie zloteprzeboje.pl oraz na antenie Radia Złote Przeboje.

Arcybiskup Walii Andrew John z Krzyżem Walii przed nabożeństwem błogosławieństwa w kościele Świętej Trójcy w Llandudno w północnej Walii, Źródło: East News, Peter Powell/Press Association/East News

W dniu koronacji Karola III zapraszamy na program specjalny na antenie Radia Złote Przeboje. Poprowadzi go od 11:00 Marzena Rogalska. Do usłyszenia 6 maja!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *