Kocha skarpetki. Blunt. James Blunt z licencją na… tego mogliście o nim nie wiedzieć! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Kocha skarpetki. Blunt. James Blunt z licencją na… tego mogliście o nim nie wiedzieć!

Kocha skarpetki. Blunt. James Blunt z licencją na… tego mogliście o nim nie wiedzieć!

James Blunt kończy 49 lat! Artysta urodził się 22 lutego 1974 roku w Tidworth w hrabstwie Wiltshire. Artysta zadebiutował w 2004 roku albumem „Back to Bedlam”, który rozszedł się w Europie w nakładzie 5 mln egzemplarzy. James oprócz zanim zajął się na poważnie muzyką był oficerem! Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek z życia muzyka, które na pewno Was zaskoczą!

Najlepszy przyjaciel – Ed Sheeran

Przyjaźń w show-biznesie jest bardzo rzadko spotykana. W przypadku Jamesa i Eda to jednak coś wyjątkowego. Panowie są dla siebie jak bracia. Łączy ich oczywiście muzyka. Pomimo dużej różnicy wieku, panowie dzielą wspólny sarkastyczny humor, komponują razem, a prywatnie są dla siebie jak rodzina. Ed został ojcem chrzestnym synka Jamesa Blunta.

Ukochana gitara

James Blunt jest multiinstrumentalistą. Gra na fortepianie, gitarze, marimbie, melotronie, organach i ukulele. Jego największa miłością jest, jednak ulubiony model gitary akustycznej Gibson J-45, z którą James się nigdy nie rozstaje. 

Ulubione piwo

James, jak na prawdziwego Brytyjczyka przystało kocha piwo! Okazuje się, że ulubionym trunkiem Blunta jest Corona Extra. Jest to piwo typu pilsner o cytrusowym i słodkawym aromacie oraz blado złocistym kolorze. Ed Sheeran kiedyś podzielił się ciekawą historią, gdy będąc młodym chłopakiem ukradł Jamesowi Coronę podczas występu Blunta, chcąc napić się z butelki swojego idola!

Blunt. James Blunt z licencją na…

Tego się na pewno nie spodziewaliście! James Blunt jest… byłym oficerem armii brytyjskiej. Muzyk z zawodu jest byłym pilotem śmigłowców wojskowych, z kolei w 1999 roku stacjonował w oddziałach Life Guards w Kosowie. James nawet urodził się w szpitalu wojskowym, ponieważ jego ojciec również był pułkownikiem w Army Air Corps. Zapytany o lotnictwo odpowiada: „Nigdy nie chciałem być pilotem. Od zawsze chciałem być muzykiem. Mam licencję pilota, ponieważ… ktoś za nią zapłacił”.

Niższy niż przeciętny Brytyjczyk?!

James Blunt ma dokładnie 173,74 cm wzrostu, co liczy się w całości jako 174 cm. Jest to o 5 cm mniej od tego, ile mierzy przeciętny Brytyjczyk! Jednak jak się okazuje, niski wzrost wcale nie przeszkadza Jamesowi, być może dlatego, że 174 cm to wcale nie tak mało, by… znaleźć dziewczynę. Poza tym, był to ogromny plus w jego poprzedniej karierze. Aby zostać pilotem trzeba mieć odpowiedni wzrost, by zmieścić się do wojskowego samolotu.

Skarpetki, skarpetki i jeszcze raz skarpetki!

James Blunt jest znany z tego, że ma bzika na punkcie skarpet. Jak sam przyznał, w jednym z wywiadów ma ich tyle, że mógłby je zmieniać, co pół godziny. Zasada jest jedna, muszą być szalone, wzorzyste, kolorowe i dziwne! Największa tragedia spotyka Blunta, gdy zgubi jedną ze swoich skarpet. Wtedy organizuje poszukiwania na swoim Instagramie!

0070079 / Reporter / East News

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *