Legendy synthpopu zagrają w Polsce. OMD wraca z nową płytą » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Legendy synthpopu zagrają w Polsce. OMD wraca z nową płytą

Legendy synthpopu zagrają w Polsce. OMD wraca z nową płytą

Fani Orchestral Manoeuvres in the Dark zacierają ręce. Słynny brytyjski zespół OMD zawita w przyszłym roku do Polski na aż trzy koncerty. Niebawem ruszy sprzedaż biletów.

Orchestral Manoeuvres in the Dark, czyli popularne OMD, to prawdziwe legendy synthpopu.  Zespół powstał w 1978 r. i był jednym z pionierów syntezatorowych brzmień w mainstreamowej muzyce: nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale na całym świecie.  

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Wykreowali wiele hitów, takich jak choćby „Electricity”, „Sailing on the Seven Seas”, „Enola Gay”, „Maid of Orleans”, „If You Leave” czy „So In Love”. Grupa działała nieprzerwanie do 1996 r. Dziesięć lat później się reaktywowała.  

OMD nie chce jedynie odcinać kuponów od wcześniejszych przebojów. Od czasu powrotu na scenę wydali już trzy albumy, a teraz wielkimi krokami zbliża się premiera czwartego. 

Zobacz także: U2 powraca z nowym utworem. Dali niezapowiedziany koncert na ulicach Las Vegas

Zbliża się premiera nowej płyty OMD 

Już 27 października br. na półkach sklepowych pojawi się czternasta studyjna płyta w dyskografii OMD pt. „Bauhaus Staircase”. Na nowym krążku znajdzie się 12 kompozycji. Część z nich jest zupełnie nowa. Jest też kilka odświeżonych utworów, które powstały podczas sesji nagraniowych do wcześniejszych albumów, ale się na nich nie znalazły.  

Producent David Watts nadał ich elektronicznym piosenkom nieco glam rockowego błysku. Andy McCluskey i Paul Humphreys, stanowiący Trzon OMD, zdecydowali się stworzyć teksty bardziej zaangażowane politycznie niż w przeszłości.

Zobacz także: Elżbieta Zapendowska wspomina pracę w „Idolu”. „Finansowo bez rewelacji”

OMD zagra trzy koncerty w Polsce 

W ramach promocji nowej płyty „Bauhaus Staircase” OMD wyruszy pod koniec stycznia 2024 r. w trasę koncertową po Europie. Polscy fani nie zostali pominięci. Legendy synthpopu dadzą aż trzy koncerty w naszym kraju.  

W lutym odwiedzą Gdańsk, Warszawę i Kraków. Najpierw 6.02.2024 zagrają w gdańskim klubie B90 w Gdańsku, dzień później w warszawskiej Stodole, zaś 8.02.2024 – w krakowskim Centrum Kongresowym ICE. 

Sprzedaż biletów – w cenach od 199 zł – ruszy już 22 września o godz. 10. Wejściówki będzie można nabyć na stronach: fource.pl, goout.pl, eBilet.pl, eventim.pl oraz ticketmaster.pl.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!