U2 powraca z nowym utworem. Dali niezapowiedziany koncert na ulicach Las Vegas » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > U2 powraca z nowym utworem. Dali niezapowiedziany koncert na ulicach Las Vegas

U2 powraca z nowym utworem. Dali niezapowiedziany koncert na ulicach Las Vegas

U2 lubią zaskakiwać swoich fanów, np. niezapowiedzianymi występami. Ostatnio w taki sposób zagrali na jednej z ulic w Las Vegas. Zaprezentowali wówczas nawet swoją nową piosenkę „Atomic City”.

Bez wątpienia U2 jest uważane za jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych zespołów rockowych. Mają w swoim katalogu piętnaście płyt studyjnych. Od lat 80. wykreowali mnóstwo hitów, na czele z „One”, „Vertigo”, „Beautiful Day”, „Sunday Bloody Sunday” czy „Pride (In the Name of Love)”.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Rezydentura U2 w Las Vegas  

Niebawem U2 ma zacząć swoją rezydenturę w Las Vegas. Podczas pierwszego koncertu, 29 września, otworzą luksusowy obiekt MSG Sphere w Las Vegas. To w nim przez nieco ponad miesiąc (do 4 listopada włącznie) mają zagrać serię koncertów pt. „U2:UV Achtung Baby Live At The Sphere”. 

Irlandzka kapela wydała w marcu krążek „Songs of Surrender” składający się z nowych aranżacji ich starych utworów. Podobnie podczas zbliżających się występów w Las Vegas będą prezentowali przearanżowany materiał, ale wyłącznie ze swojej kultowej płyty „Achtung Baby” z 1991 r. 

Zobacz także: Zaśpiewał przebój Wodeckiego. Antoni Zimnal rozczulił wszystkich! Mamy nagranie

Niezapowiedziany występ U2 na ulicach Las Vegas 

U2 postanowili zrobić sobie rozgrzewkę przed rezydenturą i w ostatni weekend dali niezapowiedziany występ na ulicach Las Vegas. Nie jest to jednak u nich niczym zaskakującym, bowiem niejednokrotnie robili to w przeszłości.  

Tym razem swoich fanów zaskoczyli podwójnie wykonując „Atomic City”. Jest to ich nowa kompozycja, której tytuł był też w przyszłości przydomkiem stolicy hazardu. Podczas występu lider U2 Bono powiedział o numerze: „To tradycja post-punkowej sceny lat 70, jeśli jesteście zainteresowani… Blondie, The Clash„. Rzeczywiście mocno słychać ich wpływy.

Zobacz także: Mick Jagger szczerze o streamingu i obecnym brzmieniu Stonesów

Podczas ulicznego występu kręcono równocześnie sceny do teledysku. Fani przypuszczają, że „Atomic City” pod koniec września ukaże się jako singiel w formie cyfrowej wraz z teledyskiem.

Co ciekawe, zarówno podczas studyjnych nagrań piosenki, jak i występu na ulicach Las Vegas, wraz z Bono, The Edgem i Adamem Claytonem wystąpił Larry Mullen Jr. Jeszcze w lutym, kiedy ogłaszano rezydenturę U2, zapowiadano, że perkusista z powody kontuzji nie będzie mógł występować z zespołem. W tym okresie miał go zastępować były perkusista holenderskiej kapeli Krezip, Bram van den Berg.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!