Mariah Carey pobiła kolejny rekord w swojej karierze. Królowa świąt jest tylko jedna » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Mariah Carey pobiła kolejny rekord w swojej karierze. Królowa świąt jest tylko jedna

Mariah Carey pobiła kolejny rekord w swojej karierze. Królowa świąt jest tylko jedna

Mariah Carey znów święci triumfy. Wszystko za sprawą jej świątecznej piosenki „All I Want for Christmas Is You”, która została odsłuchana rekordową ilość razy.

Świąteczne przeboje już za nami

Jak to mówią: „Święta, święta i po świętach”. Wciąż jeszcze ze łzami w oczach wspominamy pierogi i barszcz z uszkami, z którymi zobaczymy się ponownie za rok przy wigilijnym stole. Podobnie jest ze świątecznym repertuarem. Ulubione utwory, które idealnie wprowadzają nas w klimat reniferów i Świętego Mikołaja odłożyliśmy do muzycznej poczekalni. Wśród nich znalazł się niekwestionowany świąteczny przebój królowej popu – Mariah Carey. To właśnie „All I Want for Christmas Is You” od 1994 roku nastraja świątecznie słuchaczy w każdym zakątku świata.

Niekwestionowana świąteczna rekordzistka

Tylko 24 grudnia (Wigilia) piosenkę słynnej wokalistki odsłuchano na całym świecie 21 273 357 razy. Tym samym Mariah Carey została rekordzistką wszech czasów z największą liczbą globalnych odsłuchań jednego dnia na platformie Spotify. To nie wszystko. Słynny świąteczny utwór znalazł się również na podium prestiżowej listy Billboard Hot 100. Wokalistka, która ustanowiła rekord na platformie Spotify, zrzuciła z podium Adele triumfującą do tej pory z wynikiem 19 749 704 odsłuchań jednego dnia piosenki „Easy On Me” z albumu „Adele 30”.

„All I Want for Christmas Is You” jest singlem wokalistki Mariah Carey, promującym album „Merry Christmas”. Piosenka szybko podbiła listy przebojów i do dziś jest nieodłącznym elementem budującym świąteczną atmosferę. Swoje covery utworu nagrało wielu artystów takich jak John Mayer, Miley Cyrus, czy zespół My Chemical Romance. „All I Want for Christmas Is You” jest również częścią ścieżki dźwiękowej filmu „To właśnie miłość”.

Polecamy również: