Mikołaj przyniósł Mariah Carey przedwczesny prezent. Co dalej ze świątecznym przebojem? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Mikołaj przyniósł Mariah Carey przedwczesny prezent. Co dalej ze świątecznym przebojem?

Mikołaj przyniósł Mariah Carey przedwczesny prezent. Co dalej ze świątecznym przebojem?

Andy Stone, który występuje jako Vince Vance, we wtorek oddalił swój pozew przeciwko Mariah Carey. Domagał się praw do utworu „All I Want for Christmas Is You”.

Królowa świąt Mariah Carey rozpoczęła listopad z przedwczesnym prezentem świątecznym. Pozew o 20 milionów dolarów dotyczący praw autorskich, z jakim miała do czynienia w związku ze swoim świątecznym hitem „All I Want for Christmas Is You”, został oddalony.

Niezbędny na każdej świątecznej playliście megahit pani Carey to jedna z najbardziej znanych świątecznych piosenek wszech czasów.

Autor piosenek Mr Stone pozwał gwiazdę popu w czerwcu, twierdząc, że pięć lat wcześniej napisał piosenkę o tej samej nazwie. Powiedział sądowi, że umorzy sprawę, ale zgodnie z prawem może ją ponownie złożyć. Domagał się co najmniej 20 milionów dolarów (16 milionów funtów) odszkodowania, argumentując, że Mariah Carey wykorzystała jego „popularność” i „styl”.

Pomimo tego, że mają wspólny tytuł, obie piosenki różnią się muzycznie, ale pan Stone twierdził, że Carey nie poprosiła o pozwolenie na użycie nazwy piosenki i uzyskała z niej „niezasłużone zyski”.

Polecamy również: