Nie żyje Parkinson. Wyciągał z gwiazd najskrytsze sekrety » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Nie żyje Parkinson. Wyciągał z gwiazd najskrytsze sekrety

Nie żyje Parkinson. Wyciągał z gwiazd najskrytsze sekrety

To niepowetowana strata dla całego świata mediów i show-biznesu. Nie żyje Michael Parkinson, jedna z najjaśniejszych gwiazd brytyjskiego dziennikarstwa. To u niego sławy wyznawały najskrytsze tajemnice.

Michael Parkinson — któremu z racji zasług przyznano szlachecki tytuł „sir” — odszedł w środę 16 sierpnia. W chwili śmierci miał 88 lat. Brytyjski dziennikarz zasłynął przede wszystkim z przeprowadzania wywiadów z przedstawicielami świata show-biznesu i polityki, m.in. Meg Ryan czy Woodym Allenem.

Nie żyje Michael Parkinson. Kim był?

Michael Parkinson przyszedł na świat 28 marca 1935 roku w wiosce Cudworth w hrabstwie South Yorkshire. Jego ojciec pracował jako górnik. W młodzieńczych latach przyszły dziennikarz trenował grę w krykieta. Edukację zakończył na szkole średniej, po której został powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej.

Jako żołnierz Michael Parkinson uczestniczył w działaniach wojennych w związku z wybuchem kryzysu sueskiego. Wyróżniał się wśród innych poborowych do tego stopnia, że ostatecznie zakończył służbę w stopniu kapitana, stając się tym samym ówcześnie jedyną taką osobą w całej brytyjskiej armii.

Zobacz także: Grzegorz Ciechowski miał z nią romans. Mówiła o „rzezi miłości”

Według ustaleń BBC Michael Parkinson rozpoczął karierę medialną w Manchestrze w North West w północno-zachodniej Anglii. Pracował tam jako dziennikarz prasowy. Ostatecznie zdecydował się jednak przenieść do Londynu, gdzie wkrótce przyjął stanowisko w redakcji dziennika „Daily Express”.

Na liście telewizji, w których występował Michael Parkinson, były m.in. BBC, ITV1 czy Sky Arts. Pisywał też felietony i artykuły do czołowych brytyjskich pism, w tym dziennika „The Times”. Miał również na koncie dziennikarstwo radiowe.

Zobacz także: Guns N’ Roses z nowym singlem. Fani będą wniebowzięci!

Michael Parkinson zdobył popularność przede wszystkim dzięki wywiadom, jakie przeprowadził z największymi sławami swoich czasów. Poprzez umiejętne prowadzenie rozmowy brytyjski dziennikarz był w stanie skłonić polityków, sportowców czy artystów, żeby wyjawiali na antenie nawet najskrytsze tajemnice. Jednym z najsłynniejszych przykładów była rozmowa z Ianem Thorpem — to właśnie w jej trakcie pływak zdecydował się wyznać publicznie, że jest gejem.

Michael Parkinson — rodzina

Brytyjski dziennikarz zdecydował się na ślub ze swoją koleżanką po fachu Mary Henegan. Para powiedziała sobie sakramentalne „tak” w 1959 roku. Doczekali się łącznie trojga dzieci.

Zobacz także:

W 1972 roku Michael Parkinson zdecydował się złamać tabu i publicznie oświadczył, że poddał się zabiegowi wazektomii. Jak wyjaśnił, razem z Mary uznali, że nie chcą mieć więcej dzieci. Dziennikarz pragnął odciążyć żonę, która była zmuszona stale zażywać tabletki antykoncepcyjne.

Michael Parkinson — na co zmarł?

Zgodnie z treścią oświadczenia, które rodzina zmarłego wydała za pośrednictwem BBC, Michael Parkinson zmarł „po krótkiej chorobie”. Ostatnie chwile dziennikarz spędził w domu.

Zobacz także: Doda wbiła szpilkę Sanah. To powiedziała o jej koncercie