Myszka Miki zmieniła rzeczywistość kina. To prawdziwy fenomen! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Myszka Miki zmieniła rzeczywistość kina. To prawdziwy fenomen!

Myszka Miki zmieniła rzeczywistość kina. To prawdziwy fenomen!

Wieczny optymista, pomysłowy i rezolutny. Brzmi jak bohater idealny! Właśnie taki ponadczasowy charakter stworzył Walt Disney równe 95 lat temu. Myszka Miki niemal od wieku odgrywa ważną rolę w popkulturze. Kto by się spodziewał, że historia tej anonimowanej postaci jest tak zawiła.

18 listopada 1928 roku na wielkich ekranach zadebiutowała jedyna w swoim rodzaju… Myszka Miki. Pierwszy raz ukochana przez miliony postać pojawiła się w kreskówce pod nazwą „Parowiec Willie”. Co ciekawe, Walt Disney namalował animowaną myszkę, ponieważ stracił prawa autorskie do wcześniejszego bohatera, królika Oswalda.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Stworzone postaci są do siebie łudząco podobne. Warto postawić pytanie, czy królik Oswald zapewniłby twórcy podobną popularność jak Myszka Miki?

Na czym polega fenomen tej legendy popkultury?

Za symboliczne narodziny Myszki Miki powszechnie uważa się film „Parowiec Willie” Warto dodać, że jak na tamte czasy kreskówka okazała się być produkcją przełomową. Na tle pozostałych wyraźnie wyróżniała się pod względem technicznym. Otóż była to jedna z pierwszych animacji z dźwiękiem. Pamiętajmy, że Walt Disney dubbingował głos myszki prawie do drugiej połowy lat 40.

Posłuchajcie!

Zobacz także: Robert Pattinson ma wyjątkowe hobby. Czym zaskoczył fanów?

Wielu widzów mogło utożsamiać się z postacią Myszki Miki, dlatego jej fenomen zauważono błyskawicznie. Już w 1932 roku, zaledwie cztery lata od pojawienia się animowanego bohatera na wielkim ekranie, Walt Disney został laureatem wyjątkowego Oscara. A najbardziej prestiżowa nagroda w branży kinematograficznej była dopiero początkiem przygody jednej z najbardziej rozpoznawalnych myszy na świcie.

Najbardziej kultowa produkcja z udziałem Myszki Miki

Bez wątpienia najbardziej kultowa produkcja Walta Disneya powstała już w 1940 roku. Był to zbiór krótkich filmów pod wspólną nazwą „Fantazja„. Całość kompozycji podzielono na osiem wyjątkowych części.

Najwybitniejsze utwory klasyczne w historii muzyki stanowiły ilustrację do zwariowanych przygód ucznia Czarnoksiężniczka. Pod batutą Leopolda Stokowskiego orkiestra zagrała między innymi takie arcydzieła jak „Dziadek do orzechów” Czajkowskiego, „Święto wiosny” Strawińskiego czy „Ave Maria” Schuberta. Cykl został odświeżony sześćdziesiąt lat później, w 2000 roku.

Zobacz także: Justyna Steczkowska zalała się łzami. Wszystko przez pytanie Lanberry

Obecnie najmłodsi kojarzą animowaną postać głównie z serialu dziecięcego „Klub przyjaciół Myszki Miki” czy „Miki w szortach”. Z całą pewnością Myszka Miki była ważną częścią dla wielu pokoleń, niezależnie od społecznych nastrojów. Która jej wersja jest twoją ulubioną?

Zobacz także: Dominik Dudek rozbił bank Świętego Mikołaja. Wydał dwie piosenki świąteczne!

Czy masz sentyment do Myszki Miki?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Edyta Bartosiewicz o utworze „OCNŚ”: „Sama zostałam w pewnym sensie wybudzona”