Nie żyje Jan Greber - artysta i mąż seksbomby PRL » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Nie żyje Jan Greber – artysta i mąż seksbomby PRL

Nie żyje Jan Greber – artysta i mąż seksbomby PRL

Zmarł Jan Greber, zasłużony aktor okresu PRL. Publiczność może go kojarzyć z występów w “07 zgłoś się” czy “Zmiennikach”. Był mężem seksbomby z tamtych lat – Marzeny Trybały. Za kilka dni miał skończyć 84 lata.

Smutna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje znany aktor Jan Greber. Był zasłużonym artystą i mężem Marzeny Trybały. Występował głównie na deskach teatru. Ma jednak w dorobku kilka ról w filmach czy serialach. Pojawił się m.in. w “Zmiennikach”, “07 zgłoś się” czy “Lalce”. Informację o jego śmierci przekazał Związek Artystów Scen Polskich.

Zobacz także: Emocjonujące wyznanie Barbary Kurdej-Szatan. Nie zawsze było kolorowo?

Jan Greber nie żyje 

Media społecznościowe obiegła smutna informacja, że 16 sierpnia 2023 roku zmarł Jan Greber. Publiczność kojarzyła go przede wszystkim z występów w serialach i filmach. Zajmował się jednak wieloma innymi rzeczami. Był dyrektorem teatrów, reżyserem, menadżerem kultury. Związek Artystów Scen Polskich poinformował o śmierci aktora, jednocześnie przekazując wyrazy współczucia. Kondolencje dla rodziny od fanów przychodzą z każdego zakątka Polski. 

Do pożegnań dołączył się aktor Krzysztof Deszczyński, prywatnie jeden z przyjaciół Grebera.

Dzisiaj, 16 sierpnia 2023, odszedł w niedostępne przestrzenie dla żywych. Marzena straciła mur, betonowy mur, o który zawsze mogła się oprzeć, na niego wypłakać. Jednak zdarza się, że mury, nawet betonowe, ale utkane z człowieczej troski i zaufania, któregoś dnia kruszeją i nie dają rady ogarnąć swoją ukochaną przestrzeń. Odchodzą… Marzena… TULĘ… – pisze na swoim Facebooku.

Zobacz także: Lupita Nyong’o zagra księżniczkę w filmie Disney’a. Fani nie kryją oburzenia

Kim był Jan Greber?

Jan Greber urodził się 20 sierpnia 1939 roku w Łucku. Za kilka dni świętowałby swoje 84. urodziny. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim w PWSFTviT w Łodzi. Debiutował na scenie w roku 1963. Od tamtego momentu do roku 1979 występował w Teatrze Polskim w Poznaniu. Następnie był kierownikiem artystycznym Krakowskiej Estrady. Pełnił też funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego w Zjednoczonych Przedsiębiorstwach Rozrywkowych. W trakcie kariery zagrał w wielu produkcjach i sztukach teatralnych. 

W 1980 roku poślubił aktorkę Małgorzatę Trybałę. Następnie zdecydował się zrezygnować z kariery aktorskiej. Zajął się rzeczami jedynie pokrewnymi. Trybała przyznawała kiedyś, że dzięki tej decyzji wciąż mogą być razem. 

Mąż po etapie intensywnej pracy w Teatrze Polskim w Poznaniu, gdzie się poznaliśmy, zdecydował: „Stawiamy na ciebie”. I zajął się zawodem pokrewnym, w którym się spełnia. Czasem mi żal, bo jest świetnym aktorem, ale doceniam tę decyzję. Gdybyśmy nadal oboje robili to samo, dawno już nie bylibyśmy razem – mówiła dla “TeleTygodnia”.

Zobacz także: Edyta Górniak szokuje! Ujawni najskrytsze sekrety