Piotr Cyrwus nie jest w stanie wyżyć. To powiedział o pieniądzach z aktorstwa
Strona Główna > Piotr Cyrwus nie jest w stanie wyżyć. To powiedział o pieniądzach z aktorstwa

Piotr Cyrwus nie jest w stanie wyżyć. To powiedział o pieniądzach z aktorstwa

Piotr Cyrwus już od jakiegoś czasu nie gra w popularnym “Klanie”. Mimo to wciąż łapie się mniejszych bądź większych ról serialowych. Jak sam twierdzi, nie będzie w stanie wyżyć, jeśliby to odpuścił. Aktor zdecydował się szczerze opowiedzieć o pieniądzach w aktorstwie.

Piotr Cyrwus ma na swoim koncie mnóstwo ról, szczególnie teatralnych. Najbardziej jest jednak kojarzony z postacią popularnego Ryśka z “Klanu”. Został wrzucony do szufladki, z której postanowił się wymknąć po 15 latach. Liczył na szybki angaż do nowych produkcji. Niestety rzeczywistość okazała się zgoła inna. Nie przypuszczał, że może być ciężko.

Zobacz także: 17-latka zrobiła wyzwanie z TikToka i zmarła. Ojciec chce ostrzec innych

Zarobki z aktorstwa

Aktor zdecydował się wypowiedzieć ostatnio o sytuacji finansowej. Okazuje się, że nie zarabia tak dobrze, jak mogłoby się to wydawać osobom spoza branży. Piotr Cyrwus przyznaje, że musi grać w popularnych serialach, żeby zarobić na życie. Ostatnio widzowie częściej mogą go widzieć w “Na Wspólnej” czy “Barwach Szczęścia”.

Cyrwus powiedział, że wielu aktorów musi grać w kilku produkcjach jednocześnie. Z jednej roli nie da się utrzymać. Właśnie dlatego nie jest obecnie związany z żadnym teatrem. Chce mieć więcej czasu na występy w serialach i możliwość zarobienia godnych pieniędzy.

Polska to mały kraj i nie da się żyć z jednej roli przez całe życie. Trzeba jeszcze coś robić, ale jak się pracuje w jednym serialu kilkanaście lat, to nie jest łatwo. […] Od czterech lat nie jestem związany etatem z żadnym teatrem. Dzięki temu od czasu do czasu gram w popularnych serialach, żeby było co do garnka włożyć – mówił Cyrwus dla portalu swiatseriali.pl.

Zobacz także: Nie żyje żona Stanisława Tyma. Zagrała w słynnej scenie z „Misia”

Piotr Cyrwus o występach w serialach

Obecnie publiczność może kojarzyć aktora z występów w serialu “Na Wspólnej”. Gra tam postać zabawnego Zdziśka Muszki. Podoba mu się wcielanie w tego bohatera. Ostatnio jednak zniknął z ekranu, a Piotr Cyrwus nie wie, kiedy można spodziewać się jego powrotu. Przyznaje, że taki jest los postaci drugoplanowych.

Zdzisław pojawił się, a teraz zniknął z serialu. Sam nie wiem, na jak długo. Tak już jest z bohaterami drugoplanowymi. Bywało, że przez pół roku nieomal nie schodziłem z planu, a potem była cisza. Śmieję się, że kiedy w „Na Wspólnej” robi się zbyt poważnie, to wtedy wzywają Muszkę, żeby rozweselił towarzystwo – powiedział aktor.

Piotr Cyrwus gra również w “Pierwszej miłości” i “Barwach szczęścia”. Zdradził, że podoba mu się praca na planie tych seriali. Nawet pomimo obowiązku jeżdżenia do Wrocławia na zdjęcia. Aktor liczy też, że postacie grane przez niego zyskają na znaczeniu.

Poza tym pojawiam się w „Pierwszej miłości”, a niedawno zacząłem zdjęcia do „Barw szczęścia”. Zawsze chciałem to robić. W „Pierwszej miłości” gram przystojnego wójta na prowincji, który ma różne problemy. Dobrze mi się tam pracuje, choć do Wrocławia, gdzie kręcone są zdjęcia, jest daleko. A w „Barwach szczęścia” gram dość tajemniczego właściciela starego domu. Może będzie z tego coś więcej – dodał Cyrwus.

Zobacz także: Karpiel-Bułecka wsadził kij w mrowisko. Co na to Dawid Podsiadło?