Strona Główna > Przerażające klipy, które wprawią Was w halloweenowy klimat

Przerażające klipy, które wprawią Was w halloweenowy klimat

Wibrujące, niepokojące brzmienia, upiorne teksty i piekielne teledyski, czyli zestaw muzyczny idealny na Halloween. Lepiej nie gaście świateł!

Ray Parker, Jr. – „Ghostbusters”

KomediaGhostbusters” („Pogromcy duchów”) o trzech nieustraszonych naukowcach walczących z duchami, które zaatakowały Nowy Jork, zadebiutowała w kinach w 1984 roku i z miejsca stała się jedną z obowiązkowych pozycji filmowych na Halloween. Podobnie z nominowanym do Oscara przebojem Raya Parkera Juniora o tym samym tytule – czy ktoś nie zna tej wpadającej w ucho, chwytliwej melodii? Aż samemu chce się urządzić polowanie na przerażające istoty nie z tej planety!

Meat Loaf – „Bat Out Of Hell”

Amerykański, charyzmatyczny muzyk i aktorMeat Loaf szczególnie upodobał sobie nadprzyrodzoną tematykę – w teledysku do utworu „I Would Do Anything for Love” wcielił się w bestię o wrażliwym sercu, a w kultowym już musicalu „The Rocky Horror Picture Show” zagrał podobną do zombie postać Ediego. Power ballada „Bat Out of Hell” idealnie pasuje do Halloween – energetyczna, opowiadająca tajemniczą i emocjonującą historię, prawdziwie z piekła rodem.

Michael Jackson – „Thriller”

Utwór przeszedł do historii za sprawą 14-minutowego klipu wyreżyserowanego przez Johna Landisa (tak, tego Landisa – twórcy między innymi kultowego filmu „The Blues Brothers”). Klip w roku 2006 został wpisany do księgi rekordów Guinnessa jako teledysk, który odniósł największy sukces, sprzedając się w nakładzie ponad 9 mln egzemplarzy. „Thriller” podtrzymuje napięcie i buduje poczucie grozy: skrzypienie drzwi, tajemnicze kroki, wycie wilków.

CIEKAWOSTKI:

  • Jako ówczesny świadek Jehowy, Michael Jackson został zmuszony do poprzedzenia „Thrillera” informacją: „Zgodnie z moimi przekonaniami, chciałbym zaznaczyć, że ten film w żaden sposób nie popiera wiary w okultyzm”. Lecz nawet to nie załagodziło sporu z duchowymi przywódcami, którzy wykluczyli Jacksona ze wspólnoty.
  • Podczas projekcji filmu (scena w kinie) można dojrzeć samego Johna Landisa, widocznego w tłumie widzów w prawym dolnym rogu ekranu.
  • W filmie, który oglądają Michael Jackson i dziewczyna, słychać kwestię „See you next Wednesday”. Jest to znak firmowy produkcji Johna Landisa.
  • Na uwagę zasługuje również zwrotka Vincenta Price’a – aktora filmowego i teatralnego, znanego głównie z występów w filmach grozy. I ten charakterystyczny, przeszywający ciało śmiech.

Danny Elfman – „This is Halloween”

Jeśli do tej pory nie zaczęliśmy się bać, utwór „This is Halloween” Danny’ego Elfmana z pewnością wprowadzi nas w upiorny klimat Halloween. Elfman skomponował ten musicalowy numer do animowanego filmu „Miasteczko Halloween” autorstwa Tima Burtona.

Obraz dzieje się właśnie w tytułowym, przerażającym miasteczku pełnym duchów, mówiących dyń i kościotrupów. Jeśli wolimy spędzić Halloween w domu zamiast na głośnej imprezie, z pewnością powinniśmy obejrzeć wszystkie filmy genialnie pokręconego Tima Burtona, którym towarzyszy klimatyczna, idealnie dziwaczna muzyka Danny’ego Elfmana.

Bonnie Tyler – „Total Eclipse of the Heart”

Zaćmienie księżyca, ciemno, ponuro, tajemniczo – Bonnie Tyler swoim zachrypniętym głosem idealnie wprowadza w świat mroku i strachu. Tę atmosferę podkreśla jeszcze fakt, że oryginalny tytuł tego przebojowego utworu z 1983 roku brzmiał „Vampires in Love”, a autor singla, John Steinman wielokrotnie podkreślał, że „Total Eclipse of the Heart” jest tak naprawdę piosenką o miłości kobiety do wampira – wampiryczną balladą miłosną. Czy zakochana Bonnie Tyler oprze się mrocznemu urokowi swojego ukochanego nie z tego świata?