Ikona lat 80. ze stanowczym apelem. "Nie mów tak do mnie"
Bono zaskarbił sobie sympatię słuchaczy z całego świata. Wszystko za sprawą nieśmiertelnych hitów z lat 80. i 90., takich jak "With or Without You" czy też "One". Lider U2 w jednym z wywiadów opowiedział, skąd wziął się jego pseudonim. Wytłumaczył również, dlaczego nie występuje pod swoim prawdziwym nazwiskiem. "Ostatnią osobą, która nazwała mnie Paulem, był mój tata" - opowiadał dla ABC Audio.
- Bono o pochodzeniu swojego popularnego pseudonimu.
- Wszystko zaczęło się od sklepu przy North Earl Street.
- Ikona lat 80. wylansowała hity, jak "With or Without You" i "One".
Bono zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii. Współcześnie uchodzi za jednego z najsłynniejszych irlandzkich piosenkarzy i muzyków. Warto wspomnieć, że stawiał pierwsze kroki na scenie w drugiej połowie lat 70., kiedy to razem z uczniami Mount Temple Comprehensive School powołał do życia rockową kapelę U2. Pierwotny skład grupy zasilali również The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen Jr.
Rozwiąż quiz o rockowych hitach wszech czasów. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem...
Quiz: Quiz. Rockowe hity wszech czasów. Odgadniesz przynajmniej połowę?
Skąd pochodzi pseudonim Bono?
Bono wylansował mnóstwo ponadczasowych przebojów, takich jak "With or Without You", "Pride (In the Name of Love)", "I Still Haven't Found What I'm Looking For", "Beautiful Day" czy też "One". Wprawdzie od ponad czterech dekad cieszy się międzynarodową popularnością, jednak niewielu pamięta, że w rzeczywistości nazywa się Paul David Hewson.
Skąd wziął się pomysł na pseudonim artystyczny jednego w ważniejszych muzyków rockowych przełomu XX i XXI wieku? Otóż Paul Hewson spędził dzieciństwo w Dublinie. To właśnie tam przy ulicy North Earl Street znajduje się sklep z aparatami słuchowymi - "Bonovox". Szyld w bezpośrednim tłumaczeniu z języka łacińskiego oznacza "dobry głos".
Piosenkarz przyznał w rozmowie z ABC Audio, że w młodości nosił różne pseudonimy. Ostatecznie przylgnął do niego przydomek, który wymyślił jeden z kolegów z chuligańskiej grupy "Lypton Village". Z czasem zapis Bonovox został skrócony do doskonale znanego dziś Bono.
Przez lata nazywano mnie różnie - opowiadał Bono. - Miałem 3 lata, [mój przyjaciel - przyp. red.] miał 4, a w okresie nastoletnim tworzyliśmy coś w rodzaju gangu ulicznego i miałem wiele przezwisk. Bardzo się cieszę, że zakwalifikowałem się do Bono, choć nawet to bywa trudne w niektórych kręgach - mówił dla cytowanego źródła.
Dlaczego Paul Hewson używa pseudonimu?
Dlaczego Bono i The Edge nie występują pod własnymi nazwiskami? "Myślę, że naprawdę ważne jest to, że zdecydowaliśmy się używać tych pseudonimów, gdy występujemy publicznie, ponieważ sugeruje to pewien rodzaj bliskości z publicznością, co jest miłe" - tłumaczył wokalista i lider U2.
Czasami niektórzy podchodzą do mnie i mówią: "Hej, Paul, jak się masz, Paul?", jakby to miało być coś bliskiego. Ostatnią osobą, która nazwała mnie Paulem, był mój tata, a on już nie żyje. Więc nie mów do mnie Paul - spuentował, jak podaje ABC Audio.
Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na ZlotePrzeboje.pl!