Tak naprawdę nazywa się Lana Del Rey. Historia pseudonimu może zaskoczyć!
Strona Główna > Tak naprawdę nazywa się Lana Del Rey. Historia pseudonimu może zaskoczyć!

Tak naprawdę nazywa się Lana Del Rey. Historia pseudonimu może zaskoczyć!

Lana Del Rey jest znana na całym świecie. Jednak mało kto wie, że działa ona pod pseudonimem scenicznym. Jeszcze mniej osób zna historię powstania ikonicznego przydomka. Kolejne urodziny piosenkarki to idealny moment, by przedstawić jego etymologię. Niewiele osób by na to wpadło!

Lana Del Rey urodziła się 21 czerwca 1985 roku. Dziś obchodzi 38 urodziny. W tym czasie stała się niezwykle popularną piosenkarką. Jej piosenki podbijają listy przebojów na całym świecie. W karierze muzycznej odniosła i nadal odnosi mnóstwo sukcesów.

Zobacz także: Mick Jagger sprzedaje luksusową willę. Tak mieszkał gwiazdor. Cena zwala z nóg!

Tylko jej debiutancki album “Born to Die” sprzedał się w nakładzie przekraczającym 7 milionów egzemplarzy. Sześciokrotnie była nominowana do prestiżowej nagrody Grammy. W 2015 roku otrzymała również nominację do Złotego Globu w kategorii “najlepsza piosenka” za utwór “Big Eyes” wykorzystany w filmie “Wielkie oczy”.

Jak naprawdę nazywa się piosenkarka?

Mimo wielkiej popularności, wiele osób błędnie myśli, że Lana Del Rey to prawdziwe imię i nazwisko. Jest to jednak pseudonim stworzony na potrzeby muzycznej działalności. Piosenkarka nazywa się tak naprawdę Elizabeth Woolridge Grant.

W swojej muzyce inspiruje się Americaną. Ten gatunek wywodzi się z lat 50. i 60. XX wieku i odnosi się do dziedzictwa kulturowego Stanów Zjednoczonych. Piosenkarka porusza w tekstach tematy przemocy, melancholii oraz ich odniesień do popkultury. Z tego powodu krytycy nazywają ją czasem “gangsterską Nancy Sinatrą”.

Zobacz także: Jak wygląda dziś Kasia z „Na Wspólnej”? 26-letnia Julia Chatys kusi na ściance!

Jak powstała „Lana Del Rey”?

Piosenkarka używała podczas kariery kilku pseudonimów. W 2005 roku wydała folkowy album “Sirens” pod pseudonimem May Jailer. Następnie w roku 2008 wydała pierwszy profesjonalny minialbum. Zatytułowany był “Kill Kill”, a sygnowała go kolejnym pseudonimem, tym razem Lizzy Grant. Odnosi się to oczywiście do jej prawdziwego imienia i nazwiska.

W 2010 roku wydała pierwszy długogrający album zatytułowany “Lana Del Rey A.K.A. Lizzy Grant”. Przeniosła się wówczas do Wielkiej Brytanii i tam zaczęła działać pod obecnie znanym pseudonimem Lana Del Rey. Skąd jednak wziął się pomysł na właśnie taki kryptonim?

Piosenkarka wzięła człon “Lana” zainspirowana amerykańską aktorką Laną Turner. Natomiast “Del Rey” jest odniesieniem do samochodu marki Ford. Ford Del Rey był produkowany w latach 1981 – 1991 w Stanach Zjednoczonych. Nawet w pseudonimie artystycznym widać fascynację i inspirację piosenkarki kulturą amerykańską.

Zobacz także: Blanka Stajkow namawia na selfie. Cena za zdjęcie jest „kajna krejza”