Tak wygląda córka Jana Englerta. Helena kończy 23 lata
Strona Główna > Tak wygląda córka Jana Englerta. Helena kończy 23 lata

Tak wygląda córka Jana Englerta. Helena kończy 23 lata

Helena Englert cieszy się w polskim show-biznesie coraz większą rozpoznawalnością. Mimo młodego wieku w swoim dorobku ma już całkiem sporą liczbę seriali i filmów, w których zagrała grała istotne role. Nic dziwnego, że aktorstwo jest jej bliskie – w końcu jej rodzice to znani aktorzy. 14 czerwca Helena kończy już 23 lata. Od swojej pierwszej roli bardzo się zmieniła.

Helena Englert urodziła się 14 czerwca 2000 roku. To córka Jana Englerta i Beaty Ścibakówny. Choć brzmi to dość nieprawdopodobnie, swój aktorski debiut zaliczyła mając zaledwie dwa lata. Zagrała wtedy w „Superprodukcji” Juliusza Machulskiego. Potem, już jako 13-latka, pojawiła się w dramacie „Układ zamknięty”.

Zobacz także: Bliźniaczek Olsen nie dało się rozpoznać. Tak wyglądają 30 lat później

Wtedy też zaliczyła swoją pierwszą rolę dubbingową. Przełomem w jej karierze był rok 2016, kiedy w serialu „Barwy szczęścia” pojawiła się Angela Kowalska. Od tamtej pory jej filmografia znacznie się rozszerzyła, a 2023 rok przyniósł jej głośną rolę w filmie erotycznym „Pokusa”.

Helena Englert kończy 23 lata

Rola Inez w „Pokusie” sprawiła, że Helena Englert jest dziś postrzegana jako jedna z najlepiej zapowiadających się polskich aktorek młodego pokolenia. Gwiazda zagrała ostatnio także główną rolę w serialu „BringBackAlice”, który cieszył się olbrzymią popularnością na platformie HBO Max. W nim Helena zagrała główną rolę.

W 2019 roku Helena Englert zdecydowała o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych, by tam na nowojorskiej uczelni Tisch School of the Arts, rozwijać swoje aktorskie uzdolnienia, gdzie rozwijała swój talent i spełniała marzenia. Wróciła jednak w początkach pandemii i podjęła studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Zobacz także: Tego nie wiecie o Marinie. Archiwalne nagranie zaskakuje!

Zdolna i utalentowana

Helena Englert talent aktorski wyssała z mlekiem matki, ale młoda gwiazda ma także wiele innych pasji. Jedną z nich jest moda. Dawniej córka Jana Englerta i Beaty Ścibakówny poważnie myślała o tym, by swoją przyszłość zawodową wiązać z branżą mody. Ostatecznie wybrała aktorstwo, ale jej wyraziste stylizacje i odważny wizerunek pokazują, że tamte zainteresowania wciąż nie są jej obce.

Gwiazda koncentruje na sobie coraz większą uwagę. Na Instagramie obserwuje ją już blisko 40 tysięcy osób, z którymi młoda gwiazda dzieli się swoimi dokonaniami zawodowymi, jak i prywatnymi ujęciami. Jej profil świetnie pokazuje, jak wielką zmianę Helena Englert przeszła w ostatnich latach.

Zobacz także: Tak śpiewa syn Adndrei Bocelliego. Debiutancki album w drodze

Z okazji urodzin składamy jej życzenia samych sukcesów i jeszcze więcej świetnych ról!

29.03.2023 Warszawa Uroczysta premiera serialu HBO Max „#BringBackAlice” fot. Adam Jankowski/REPORTER N/z: Helena Englert
14.05.2023 Warszawa Jubileusz Jana Englerta fot Jacek Dominski/REPORTER n/z: Helena Englert