Te gwiazdy, świadomie nie zdecydowały się na macierzyństwo » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Te gwiazdy, świadomie nie zdecydowały się na macierzyństwo

Te gwiazdy, świadomie nie zdecydowały się na macierzyństwo

Te gwiazdy kina i muzyki udowadniają, że o szczęściu i spełnieniu kobiety nie musi wcale decydować posiadanie dzieci.

Jennifer Aniston

ANGELA WEISS/AFP/East News

Aktorka nie zdecydowała się macierzyństwo, jednak nigdy nie podała konkretnego powodu, dlaczego podjęła właśnie taką decyzję – w wywiadzie dla magazynu „People” stwierdziła, że zarówno w jej przypadku, jak i innych kobiet powodów może być wiele i nie każdy ma ochotę o nich rozmawiać. GwiazdaPrzyjaciół” otwarcie sprzeciwia się myśleniu, że kobieta może się czuć spełniona wyłącznie jako żona i matka. W wywiadzie dla magazynu „Allure” powiedziała: „Nie lubię presji, jaką ludzie kładą na mnie, na kobietach – twierdzą, że zawiodłaś jako kobieta, bo nie urodziłaś dziecka. Uważam, że to nie fair”. 

Renée Zellweger

Invision/Invision/East News

Renée Zellweger wyznała w wywiadzie dla magazynu „The London Times” w 2008 roku, że macierzyństwo nie jest jej marzeniem, ponieważ nigdy nie myślała o żadnym aspekcie swojego życia jako o planie, który musi zrealizować – woli, żeby zmiany przychodziły do niej z dnia na dzień. W późniejszych wywiadach powiedziała także, że jest otwarta na wszystko, co może ją w życiu spotkać i nigdy nie zastanawiała się nad tym, co mogłoby ją uszczęśliwić.

Helen Mirren

VALERY HACHE/AFP/East News

Aktorka wyznała, że decyzja o tym, że nie chce zakładać rodziny nie była do końca świadoma, choć w pełni ją zaakceptowała. Gwiazda filmu „Królowa” była zawsze skupiona na swojej karierze i czuła, że nie powinna mieć dziecka w momencie, gdy nie będzie mogła mu poświęcić czasu. W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu „Vogue” stwierdziła, że macierzyństwo po prostu nie było jej pisane, choć przez wiele lat myślała, że jest inaczej – „Czekałam, aż to nadejdzie, ale nigdy tak się nie stało i nie obchodziło mnie, co myślą inni ludzie. Tylko starzy, nudni faceci o to pytali. I gdy mówili 'Jak to? Nie chcesz mieć dzieci? Lepiej bierz się do roboty, stara panno!’ odpowiadałam 'Nie. Pie***lcie się!’”

Kylie Minogue

Instagram/Sipa USA/East News

Piosenkarka wyznała, że powodem, dla którego nie ma dzieci był nowotwór piersi, na który zachorowała w 2005 roku. Gwiazda stwierdziła, że choć w tamtym czasie, mając 36 lat nie planowała jeszcze macierzyństwa, to jednak diagnoza wszystko zmieniła. W wywiadzie dla „Sunday Times Style” w 2019 roku powiedziała: „Nie chcę się nad tym rozwodzić, ale czasami się zastanawiam, jakby to było. Nie mogę powiedzieć, że niczego mi nie żal, ale byłoby mi bardzo ciężko ruszyć dalej, gdybym myślała o tym jako o czymś, czego bardzo żałuję. Trzeba zaakceptować to, co nas spotyka i żyć dalej.”

Dolly Parton

REX/EAST NEWS

Gwiazda muzyki country wyznała, że wraz z mężem, Carlem Deanem, którego poślubiła w 1966 roku, na początku chcieli mieć dzieci, jednak ostatecznie nigdy nie zostali rodzicami. Piosenkarka stwierdziła, że teraz, gdy są starsi, cieszą się, że tak się stało – „Myślę, że byłabym świetną matką. Pewnie zrezygnowałabym ze wszystkiego, bo czułabym się winna, gdybym zostawiała dzieci same. Wszystko by się zmieniło, na pewno nigdy nie stałabym się gwiazdą.” Choć sama nie ma dzieci, Parton uważa, że i tak doświadczyła uroków macierzyństwa – dorastała z ósemką młodszego rodzeństwa, którym często się zajmowała, a teraz opiekuje się też ich wnukami, a nawet prawnukami. Powiedziała: „Czasami myślę, że nie było mi pisane mieć własnych dzieci po to, żeby cudze mogły być moje”.