Tego nie wiecie o Kasi Cerekwickiej. Jej zawód zaskakuje
Strona Główna > Tego nie wiecie o Kasi Cerekwickiej. Jej zawód zaskakuje

Tego nie wiecie o Kasi Cerekwickiej. Jej zawód zaskakuje

Kasia Cerekwicka od lat jest aktywna na polskim rynku muzycznym. Okazuje się, że autorka przeboju „Na kolana” po godzinach zajmuje się czymś zupełnie innym. Oto zawód Kasi Cerekwickiej. To, co robi, może zaskoczyć wielu.

Kasia Cerekwicka dała się poznać szerszej publiczności jako piosenkarka i autorka takich przebojów jak „Na kolana”, „Zostań” czy „S.O.S.”. Jej kariera rozpoczęła się udziałem w „Szansie na sukces”. W programie wystąpiła w 1997 roku wygrywając koncert finałowy. Następnie została nagrodzona w koncercie „Piosenka dla Europy 2006” za utwór „Na kolana”. Muzyka nie jest jej jedynym zajęciem.

Zobacz także: Sara James i Igor Herbut odświeżyli wielki klasyk. To hit Anny Jantar

Wykształcenie Kasi Cerekwickiej

Okazuje się, że oprócz regularnego koncertowania i występów na muzycznych wydarzeniach, Kasia Cerekwicka pracuje jako… terapeutka. W przeszłości ukończyła szkołę muzyczną w klasie fletu, a także Akademię Muzyczną w Katowicach. Po przeprowadzce do Warszawy studiowała jednak politykę społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Skąd więc psychologia?

Artystka rozpoczęła kolejne studia na Uniwersytecie SWPS. Jest bowiem magistrem sztuki i psychologii ogólnej. Skończyła psychotraumatologię. Zajmuje się więc specjalistką z dziedziny uzależnień. Pomaga innym wyjść z życiowych zawirowań, a współpracuje głównie z młodzieżą, która nie zawsze wie, że ich terapeutka zdobyła ogólnopolski rozgłos.

Wtedy nie budujemy takiego rodzaju bariery. Ja zazwyczaj jestem bardzo skromnie ubrana w gabinecie, nawet czasem w trampkach, żeby nie tworzyć żadnego dystansu. Jestem w gabinecie taka, jaka jestem prywatna na co dzień – zdradziła „Plotkowi”.

Zobacz także: Wiktoria Gąsiewska miała wtedy 10 lat. Zagrała u boku Dody. Pamiętacie tę reklamę?

Artystka zdecydowała się na studia psychologiczne dość późno. Miała wtedy skończone 30 lat.

Kim jest Kasia Cerekwicka?

Kasia Cerekwicka urodziła się 17 marca 1980 roku w Koszalinie. Wykonuje muzykę pop i R&B. W swojej karierze wydała siedem albumów studyjnych. Ostatni pochodzi z 2020 roku i nosi tytuł „Pod skórą”. Pierwszy ukazał się na rynku w 2000 roku i nosi tytuł „Mozaika”. Autorem niektórych piosenek na tej płycie jest Jacek Cygan.

Zobacz także: Viki Gabor właśnie skończyła podstawówkę. Punktuje polskie szkolnictwo

Wokalistka regularnie występuje w telewizji. Pojawiła się w takim programie jak „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, a także w serialu „Majka” na antenie TVN czy filmie „Kobiety Mafii”.