Strona Główna > „The Crown” sezon 5. Poznajcie głównych bohaterów na oficjalnych plakatach

„The Crown” sezon 5. Poznajcie głównych bohaterów na oficjalnych plakatach

W tytułowej koronie zaczynają pojawiać się pęknięcia. Piąty sezon dramatu rozgrywa się w burzliwych latach 90., kiedy książę Karol (Dominic West) i księżna Diana (Elizabeth Debicki) publicznie walczą, a rozłamy w rodzinie królewskiej zaczynają się pogłębiać.

W serialu pojawi się zupełnie nowa obsada, w tym Imelda Staunton jako królowa Elżbieta, Jonathan Pryce jako książę Filip, Lesley Manville jako księżniczka MargaretDominic West jako książę Karol, Elizabeth Debicki jako księżna DianaJonny Lee Miller jako premier John Major i Olivia Williams jako Camilla Parker Bowles.

Tak prezentują się oficjalne plakaty.

Piąty sezon będzie składał się z 10 premierowych odcinków. Co nas czeka w nowym rozdziale z życia rodziny królewskiej? W opisie fabuły czytamy:

Zbliża się 40. rocznica objęcia władzy przez Elżbietę II. Wyruszając na pokładzie Britannii w coroczną podróż po szkockich Hebrydach Zewnętrznych, królowa snuje refleksje na temat swoich rządów, w czasie których doczekała dziewięciorga premierów, wejścia telewizji pod strzechy i zmierzchu Imperium Brytyjskiego. Z nadejściem nowej dekady nic nie jest już pewne. Upadek Związku Radzieckiego i przekazanie suwerenności w Hongkongu sygnalizują sejsmiczne zmiany w międzynarodowym porządku i stawiają monarchię zarówno przed wyzwaniami, jak i szansami. Królową czekają też kłopoty rodzinne.

Gdy bajkowe małżeństwo się rozpada, książę Karol naciska na matkę, aby pozwoliła mu rozwieść się z Dianą, co prowadzi do konstytucyjnego kryzysu monarchii. Oddalający się od siebie małżonkowie wywołują falę plotek i spekulacji. Zainteresowanie mediów rośnie. Diana postanawia przejąć kontrolę nad własną opowieścią, zrywając z rodzinnym protokołem i publikując książkę, która ujawnia rysy na relacjach Windsorów i sprawia, że Karol traci publiczne poparcie. Wszystko to dzieje się w najgorszym możliwym dla rodziny królewskiej momencie — gdy opinia publiczna zaczyna kwestionować jej rolę w Wielkiej Brytanii lat 90.

Wydarzenia obserwuje John Major, następca Margaret Thatcher na stanowisku premiera. Lawirując po relacjach z Pałacem i walcząc z globalną recesją, Major staje przed konstytucyjnym wyzwaniem swojego życia: rozwodem księcia i księżnej Walii. Firma zaczyna się chwiać w posadach. Na scenie pojawia się Mohamed Al Fayed, który — pragnąc dostać się do wyższych sfer — wykorzystuje własne bogactwo i władzę, aby zapewnić sobie i swojemu synowi Dodiemu miejsce przy królewskim stole.

Nowe odcinki serialu „The Crown” pojawią się na Netfliksie 9 listopada 2022 roku.

Polecamy również: