Zaśpiewał przebój Zbigniewa Wodeckiego. Antoni Zimnal rozczulił wszystkich! Mamy nagranie » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zaśpiewał przebój Zbigniewa Wodeckiego. Antoni Zimnal rozczulił wszystkich! Mamy nagranie

Zaśpiewał przebój Zbigniewa Wodeckiego. Antoni Zimnal rozczulił wszystkich! Mamy nagranie

Uczestnik „The Voice of Poland” dał nowe życie piosence „Zabiorę Cię dziś na bal”. Siedemnastoletni Antoni Zimnal zachwycił jurorów wykonaniem niezapomnianego utworu Zbigniewa Wodeckiego. Ten występ trzeba zobaczyć!

Za nami najnowszy odcinek 14. edycji „The Voice of Poland”. Program emitowany jest w każdą sobotę o godzinie 20:00 na antenie TVP 2. Jeden z najsłynniejszych polskich konkursów dostarcza widzom moc intensywnych wrażeń. W tym przypadku nie było inaczej.

Zobacz także: Zaśpiewała przebój Sanah. Steczkowska zaniemówiła. Są dwa powody

Podczas przesłuchań w ciemno na scenie wystąpił Antoni Zimnal w repertuarze Zbigniewa Wodeckiego. Czy szykuje się godny następca polskiego kompozytora? Przekonajcie się sami!

Czy Antoni Zimnal zostanie nowym głosem Polski?

Antoni Zimnal to siedemnastoletni multiinstrumentalista pochodzący z Sosnowca. Nastolatek uczęszcza do tamtejszego IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica. W świat muzyki wkroczył głównie za sprawą Chóru Dziecięcego Opery Śląskiej w Bytomiu.

Zobacz także: Dolly Parton nie pozwoliła Elvisowi nagrać coveru „I Will Always Love You”. Przyznała dlaczego

Uczestnik „The Voice of Poland” ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia. Jego pierwszym instrumentem są skrzypce, drugim zaś jest fortepian. Ponadto samodzielnie nauczył się grać na gitarze. Pomimo wrodzonego talentu do instrumentów, jego największą pasją pozostaje śpiew. Wśród swoich idoli wymienia artystyczne wizerunki między innymi Andrei Bocelliego oraz Andrzeja Lamperta.

Ożywił piosenkę Zbigniewa Wodeckiego

W „The Voice of Poland” Antoni Zimnal zaśpiewał piosenkę „Zabiorę Cię dziś na bal”. Niezapomniany utwór muzyczny Zbigniewa Wodeckiego z albumu „Muzyczna kolekcja” nie należy do najłatwiejszych. Siedemnastolatek podczas występu akompaniował sobie na fortepianie. W rozmowie z Dziennikiem Zachodnim z 2022 roku Antoni Zimnal podkreślił, że jest przede wszystkim artystą, a nie showmanem.

Jurorzy byli zachwyceni

Jurorzy wyraźnie byli pod wrażeniem oryginalnego i dojrzałego głosu wokalisty, lecz odwróciły się dwa fotele, Justyny Steczkowskiej oraz Marka Piekarczyka. Trenerka wytłumaczyła swoją decyzję, mówiąc:

Ja się odwróciłam, ponieważ piosenka jest bardzo starodawna, a ty zaśpiewałeś to tak jak za czasów, kiedy ja byłam dzieckiem. (…) Tembr twojego głosu jest bardzo ładny, soczysty.

Uczestnik dołączył do grupy Marka Piekarczyka. Jak potoczą się dalsze losy Antoniego w programie telewizyjnym?

Zobacz także: Edyta Górniak straciła głos? Wyjawiła, co się działo na planie „Rytmy Dwójki”